niedziela, 23 czerwca 2024 10:28

W Gorlicach mają powody do dumy. Niektórzy rok szkolny kończą ze średnią 6.0!

Autor Patryk Trzaska
W Gorlicach mają powody do dumy. Niektórzy rok szkolny kończą ze średnią 6.0!

Powiat gorlicki może być dumny ze swoich najlepszych uczniów! W tym roku młodzi zdolni uczniowie ponownie osiągnęli imponujące wyniki. Niektórzy rok szkolny kończą ze średnią 6.0!

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań i wyróżnień dla tych, którzy przez ostatnie miesiące ciężko pracowali na swoje wyniki. W powiecie gorlickim mają powody do dumy, ponieważ młodzież poprzeczkę zawiesiła wyjątkowo wysoko.

Arkadiusz Bajorek – uczeń Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Gorlicach, średnia 6.0

Taka średnia nie zdarza się często. O Arkadiuszu mówią, że to niezwykle inteligentny chłopiec, systematyczny, spokojny, uczynny i koleżeński. Jego ulubione przedmioty to matematyka, angielski, biologia i geografia, ale w rzeczywistości cieszy się z każdej lekcji i chętnie się uczy.

Ma szerokie zainteresowania, w tym sport, a zwłaszcza skoki narciarskie. Uwielbia też zbierać monety i banknoty z całego świata.

Niedawno zdobył wyróżnienie w powiatowym konkursie czytelniczym poświęconym niezwykłym ludziom. W wolnym czasie jeździ na hulajnodze, chodzi do kina, spędza czas w parku linowym oraz na działce z ukochanymi dziadkami. Jego marzeniem jest zostanie adwokatem.

Paweł Homa – uczeń Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach, średnia 6.0

Interesuje się historią, polityką i strzelectwem, a i tak znajduje czas na naukę. W przyszłości chciałby pójść na studia prawnicze, dlatego uczy się języków obcych: angielskiego (w tym roku zdał egzamin A2) oraz włoskiego.

Tobiasz Przybyło – uczeń Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach, średnia 5.86

Uczeń klasy 7c, jego zainteresowania i pasje to: motoryzacja, piłka nożna, muzyka, film, gry. W przyszłości planuje naukę w liceum na profilu matematyczno-fizycznym oraz studia informatyczne.

Wojciech Kuk – uczeń Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Gorlicach, średnia 5,93

W przyszłości chce zostać lekarzem i pomagać ludziom. W tym roku został finalistą etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Biologicznego oraz laureatem Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z dobrą nowiną przez życie – Ewangelia według św. Mateusza”.

Wojtek interesuje się biologią, chemią oraz astronomią. W wolnym czasie lubi obserwować przez teleskop nocne niebo i czyta literaturę historyczną, szczególnie dotyczącą okresu II wojny światowej.

Jan Wójcikiewicz – uczeń Miejskiego Zespołu Szkół nr 4, średnia 5.93

Uczeń klasy 7a, który interesuje się historią oraz polityką. W tym roku udało mu się zostać finalistą etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Historycznego oraz Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z dobrą nowiną przez życie – Ewangelia według św. Mateusza”.

Ala Słowik – uczennica Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach, średnia 5.82

To uczennica klasy 4 b – jest bardzo pogodną, ciekawą świata nastolatką. Uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, zabawę z psem, jazdę na rowerze i piesze wędrówki. Jej pasją od lat są konie. Trenuje też karate i pływanie. Jest harcerką w 4 DH Gryf. Koniecznie trzeba dodać, że należy do najbardziej sumiennych skarbników klasowych. Można na niej polegać i co ważne – potwierdzają to koledzy i koleżanki z klasy. Jest po prostu fajnym człowiekiem.

Źródło/foto: Miejskie Zespoły Szkół w Gorlicach/UM Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka