poniedziałek, 22 listopada 2021 09:51

W krakowskim Podgórzu w pewnym podwórzu

Autor kal
W krakowskim Podgórzu w pewnym podwórzu

Działa Spółdzielnia Ogniwo. Jest to księgarnia na mapie królewskiego miasta zupełnie wyjątkowa. W roku 2020 Spółdzielnia Ogniwo została wybrana, głosami czytelniczek i czytelników najlepszą księgarnią kameralną w mieście. Lokal został nagrodzony w kategorii najlepszy klimat. I faktycznie coś w tym jest. Przestrzeń Ogniwa ma w sobie pewne, nie tak łatwo uchwytne i trudno przekładalne na słowa, COŚ. Coś co sprawia, że osoby komfortowo się u nas czują. Atmosferę miejsca zawsze tworzą przede wszystkim ludzie. Księgarnię Ogniwo tworzą osoby, które bardzo się lubią i szanują. I to jest naszym zdaniem klucz do tego, by tworzyć miejsce, w którym wszyscy goście czują się swobodnie i po prostu dobrze.

Księgarnia daje przestrzeń wielu inicjatywom i ruchom. Tylko u nas inspirujące debaty o nowościach wydawniczych z różnych dziedzin. Głównie zaangażowanych społecznie, choć nie tylko. Poza książkami dotyczącymi problematyki społecznej bliskie naszemu sercu są książki o architekturze, designie i przestrzeni miejskiej. Mamy sporo fantastyki oraz bogatą ofertę książek dla najmłodszych. Książki możecie zamawiać także wysyłkowo przez stronę sklep.ogniwo.org

Księgarnia spółdzielni Ogniwo organizuje dużo wydarzeń, jednak nawet, gdy teoretycznie „nic się nie dzieje” też warto do nas wstąpić. Oferujemy przyjazną i komfortową przestrzeń na przykład do pracy zdalnej. Popołudniami i wieczorami możecie do nas przyjść napić się chociażby pysznej kawy od zapatystów, lub jakiegokolwiek innego napoju z naszej, coraz bogatszej, oferty. Zapraszamy Was do naszej księgarni, zerknijcie  na nasz piękny regał i zobaczcie, czy któraś ze stojących na nim książek was urzeknie. Jesteśmy przekonani, że tak. Możecie też wpaść, jak to mówią młodzi: „randomowo” po prostu z nami pogadać. Zawsze chętnie witamy zarówno osoby, które już mieliśmy okazję poznać, jak i nowe twarze. Księgarnia Ogniwa to przestrzeń otwarta. Jako Spółdzielcy zapraszamy każdą i każdego z Was do jej współtworzenia.

Jesteśmy nie tylko księgarnią i kawiarnią, lecz także, a może przede wszystkim, ośrodkiem kultury. Miejscem, gdzie można wymieniać opinie na zaangażowane tematy i obcować z literaturą. Kochamy pisarzy miłością wielką i nieskromnie dodamy, że chyba jest to uczucie odwzajemnione. Swoje pierwsze spotkania autorskie miały u nas aż trzy zdobywczynie nagrody Conrada. Jeśli więc chcecie wiedzieć, co w trawie piszczy, i o kim wkrótce będzie głośno to Smolki 11 a to zdecydowanie dobry adres, gdzie można się tego dowiedzieć.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na naszą stronę! https://ogniwo.org/o-nas/

Dobra książka

Dobra książka - najnowsze informacje