niedziela, 11 lutego 2024 09:53

W Małopolsce trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych

Autor Katarzyna Domagała
W Małopolsce trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych

Właśnie rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiana Młodzieży w sportach zimowych. W tym roku gospodarzem imprezy jest województwo małopolskie. W zawodach będzie rywalizować ponad tysiąc uczestników. Olimpiada potrwa do 17 marca.

9 lutego ruszyła XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych Małopolska 2024. Nasze województwo jest w tym roku gospodarzem imprezy, w której ma wziąć 1,2 tys. zawodników.

Będą oni rywalizować w biathlonie, hokeju na lodzie, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim i długim, narciarstwie alpejskim, narciarstwie klasycznym biegach, narciarstwie klasycznym skokach, kombinacji alpejskiej, snowboardzie, sportach saneczkowych oraz koszykówce kobiet i mężczyzn. W OOM rywalizują juniorzy młodsi oraz w wybranych sportach juniorzy. Warto zaznaczyć, że od 2016 roku zawody prowadzone są w trzech kategoriach: letniej, zimowej oraz halowej.

Tegoroczne rywalizacje w ramach OOM potrwają od 9 lutego do 17 marca. Zawody sportowe odbędą się w następujących miastach i gminach: Kościelisko, Krynica-Zdrój, Nowy Targ, Oświęcim, Zakopane, Wieliczka, Kraków, Suche. Poza Małopolską w planach są też zawody w łyżwiarstwie szybkim na torze długim (Tomaszów Mazowiecki) oraz w saneczkarstwie (Stary Smokowiec na Słowacji).

Uroczyste otwarcie Olimpiady zaplanowano na 15 lutego 2024 roku, na godz. 17. Gdzie? W Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

Fot.: Pixabay

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka