czwartek, 15 lutego 2024 05:30

Wieczorem ewakuowano mieszkańców do pobliskiej podstawówki. Liczył się czas

Autor Mirosław Haładyj
Wieczorem ewakuowano mieszkańców do pobliskiej podstawówki. Liczył się czas

W środowy wieczór (14 lutego) w Skawinie ewakuowano mieszkańców dwóch ulic: Pachla i Asnyka. Przyczyną był znaleziony podczas prac budowlanych niewybuch.

W środę wieczorem (14 lutego) podczas prac budowlanych na prywatnej posesji przy ul. Pachla operator koparki wydobył niewybuch. Jak przekazał Patrol998-Małopolska, jego wymiary to 60 cm długości oraz średnica około 20 cm.

Natychmiast zarządzono ewakuację mieszkańców z ulic Pachla i Asnyka. Na miejscu zjawiły się wezwane służby. Policja kierowała ewakuacją mieszkańców do Szkoły Podstawowej nr 1. W celu sprawnego przeprowadzenia akcji podstawiono autobusy.

-Działania zakończono - niewybuch został zabrany przez patrol saperski.  Ewakuowani mieszkańcy wracają do swoich domów. Dziękujemy wszystkim służbom ratowniczym za profesjonalne przeprowadzenie akcji

-przekazała po trzech godzinach w mediach społecznościowych gmina Skawina.

Na miejscu pracowali: strażacy z JRG Skawina, policjanci, ratownicy medyczni, mundurowi ze Straży Miejskiej w Skawinie oraz jednostki pomocnicze: Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Wydział Promocji, Sportu i Współpracy UMiG w Skawinie.

Fot: Gmija Skawina

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka