piątek, 12 kwietnia 2024 09:52

W Oświęcimiu bez niespodzianki. Janusz Chwierut wybrany na trzecią kadencję

Autor Norbert Kwiatkowski
W Oświęcimiu bez niespodzianki. Janusz Chwierut wybrany na trzecią kadencję

7 kwietnia, podczas wyborów samorządowych, mieszkańcy Oświęcimia zdecydowali się wybrać Janusza Chwieruta na trzecią już kadencję. Gospodarz miasta otrzymał 7449 głosów, czyli 54,62 procent poparcia

– Serdecznie dziękuję mieszkańcom Oświęcimia za obdarowanie mnie zaufaniem i mandatem do sprawowania tej zaszczytnej funkcji. To duże zobowiązanie i honor po raz kolejny kierować naszym miastem. Mam ogromną satysfakcję, że zaproponowana przeze mnie wizja Oświęcimia, miasta nowoczesnego, pięknego i zielonego jest bliska oświęcimianom. Wiem, że razem możemy dalej zmieniać nasz Oświęcim, tak aby każdemu żyło się w nim dobrze. Przed nami wiele wyzwań, ale mam nadzieję że wspólnie je osiągniemy. Dziękuję Państwu za życzliwość, ciepłe słowa i wsparcie podczas naszych spotkań – mówi prezydent.

Warto dodać, że aktualny prezydent miał kilku kontrkandydatów, przez co tak duży wynik nie był dla obserwatorów oczywistością. Kolejne miejsca zajęli: Jakub Przewoźnik (KW PiS) z poparciem 3536 wyborców (25,93 proc.), Renata Fijałkowska (KWW Oświęcim Miasto Perspektyw) - 1831 głosów (13,43 proc.) oraz Maciej Klima (KWW Koalicja Obywatelsko-Samorządowa KOS 2018) - 822 głosy (6,03 proc.).

Wyniki w wyborach prezydenckich w Oświęcimiu/Źródło: GOV

Janusz Chwierut pełni obowiązki prezydenta Oświęcimia od 2014 roku.

Foto: Miasto Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka