W poniedziałek 6 listopada o godz. 12.40 na kampusie głównym Politechniki Krakowskiej (ul. Warszawska 24, pod popiersiem Tadeusza Kościuszki) po raz 36. ruszy charytatywna akcja „Mikołajki – Studenci Dzieciom”. Przez miesiąc – do 6 grudnia - studenci Politechniki będą zbierać środki finansowe i dary rzeczowe na prezenty dla podopiecznych 11 ośrodków opiekuńczo-wychowawczych z Krakowa i okolic.
Do wolontariatu w tegorocznej akcji zgłosiło się już blisko 90 studentów, a liczba chętnych do pomagania stale rośnie (rekrutacja trwa). W poniedziałek (6 listopada) studenckich wolontariuszy będzie można spotkać na kampusie głównym PK, o godz. 12.40 ogłoszą oficjalny start 36. akcji Mikołajki- Studenci Dzieciom” i zbiorą pierwsze datki. Udział w wydarzeniu planują rektor PK prof. Andrzej Szarata i prorektor ds. studenckich dr inż. Marek Bauer. Koordynatorem tegorocznej zbiórki jest Kinga Wojciechowska, studentka Wydziału Inżynierii Lądowej PK.
W tym roku zbiórkę mikołajową studentów PK będzie można wesprzeć na kilka sposobów:
- wybierając - napisany przez konkretne dziecko - list do św. Mikołaja i spełniając zawarte w nim marzenia (listy upublicznione zostaną wraz ze startem akcji, zgłoszenia wybranego listu można będzie dokonać mailowo lub przez profil akcji na Facebooku)
- kompletując samodzielnie lub w grupie znajomych paczkę z najpotrzebniejszymi rzeczami, zgłoszonymi przez placówki
- wrzucając datek do puszek wolontariuszy, których będzie można spotkać na kampusach i w domach studenckich Politechniki Krakowskiej
- wpłacając datek na zbiórkę prowadzoną online, która zostanie udostępniona wraz z oficjalnym rozpoczęciem akcji
W ubiegłym roku zbiórka przyniosła rekordowe 62 tys. zł, dzięki którym mikołajowe prezenty trafiły do ponad setki dzieci.
inf./fot. Politechnika Krakowska









![[AKTUALIZACJA] Paraliż w Krakowie! Na Podgórzu nie działają tramwaje. Komunikat MPK [ZDJĘCIA]](https://cdn.glos24.pl/2025/10/-AKTUALIZACJA--Parali--w-Krakowie--Na-Podg-rzu-nie-dzia-aj--tramwaje.-Komunikat-MPK--ZDJ-CIA-_w300.webp)






![Fundacje z sercem dla zwierząt! Ruszyła akcja ratunkowa gołębi na Rynku Głównym [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://cdn.glos24.pl/2025/10/2025-10-22-Fundacja-R-bmy-Sobie-Krak-w-Go--bie---Krak-w---2025-005_w300.webp)


