poniedziałek, 6 listopada 2023 05:00

W poniedziałek rusza charytatywna akcja studentów Politechniki Krakowskiej - „Mikołajki – Studenci Dzieciom 2023”

Autor Patryk Trzaska
W poniedziałek rusza charytatywna akcja studentów Politechniki Krakowskiej 
- „Mikołajki – Studenci Dzieciom 2023”

W poniedziałek 6 listopada o godz. 12.40 na kampusie głównym Politechniki Krakowskiej (ul. Warszawska 24, pod popiersiem Tadeusza Kościuszki) po raz  36. ruszy charytatywna akcja „Mikołajki – Studenci Dzieciom”. Przez  miesiąc – do 6 grudnia -  studenci Politechniki będą zbierać środki  finansowe i dary rzeczowe na prezenty dla podopiecznych  11 ośrodków opiekuńczo-wychowawczych z Krakowa i okolic.

Do wolontariatu w tegorocznej akcji zgłosiło się już blisko 90 studentów, a  liczba chętnych do pomagania stale rośnie (rekrutacja trwa). W  poniedziałek (6 listopada) studenckich wolontariuszy będzie można  spotkać na kampusie głównym PK, o godz. 12.40 ogłoszą  oficjalny start 36. akcji  Mikołajki- Studenci Dzieciom” i zbiorą  pierwsze datki. Udział w wydarzeniu planują rektor PK prof. Andrzej  Szarata i prorektor ds. studenckich dr inż. Marek Bauer. Koordynatorem tegorocznej zbiórki jest Kinga Wojciechowska, studentka  Wydziału Inżynierii Lądowej PK.

W tym roku zbiórkę mikołajową studentów PK będzie można wesprzeć na kilka sposobów:

  • wybierając  - napisany przez konkretne dziecko - list do św. Mikołaja i spełniając  zawarte w nim marzenia (listy upublicznione zostaną wraz ze startem  akcji, zgłoszenia wybranego listu można będzie dokonać mailowo lub przez  profil akcji na Facebooku)
  • kompletując samodzielnie lub w grupie znajomych paczkę z najpotrzebniejszymi  rzeczami, zgłoszonymi przez placówki
  • wrzucając datek do puszek wolontariuszy, których będzie można spotkać na  kampusach i w domach studenckich Politechniki Krakowskiej
  • wpłacając datek na  zbiórkę prowadzoną online, która zostanie udostępniona  wraz z oficjalnym rozpoczęciem akcji

W ubiegłym roku zbiórka przyniosła rekordowe 62 tys. zł, dzięki którym mikołajowe prezenty trafiły do ponad setki dzieci.

inf./fot. Politechnika Krakowska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka