piątek, 4 grudnia 2020 13:29

W Przybysławicach powstaje nowa szkoła. A w niej basen, ścianka wspinaczkowa i plac zabaw

Autor Aleksandra Tokarz
W Przybysławicach powstaje nowa szkoła. A w niej basen, ścianka wspinaczkowa i plac zabaw

W maju 2019 roku rozpoczęto inwestycję oświatową w Przybysławicach. Jej koszt to prawie 40 mln złotych, a powierzchnia użytkowa wynosi 3,6 tys. m2. Placówka ma mieścić przedszkole i szkołę z basenem oraz halą sportową.

Budowa placówki oświatowej w Przybysławicach wkroczyła właśnie w prace wykończeniowe. Wewnątrz budynku rozpoczęło się osadzanie drzwi wewnętrznych, montaż sufitów podwieszanych, malowanie wnętrz i ich flizowanie.

-Wyflizowana jest już niecka basenu, trwa flizowanie reszty pomieszczeń basenu; osadzono elementy basenu: drabinki, oświetlenie, kratki, dysze. Elementy podbasenia, czyli technologia basenu, jest w fazie montażu. W hali gimnastycznej pojawiła się już ścianka wspinaczkowa - informują władze Gminy Zielonki.

Na elewacji budynku osadzane są wypełniane kamieniem gabiony, które będą elementem dekoracyjnym elewacji. Na zewnątrz budynku trwają roboty drogowe i parkingowe oraz przekładki mediów kolidujących ze zjazdami. Osadzono zbiornik retencyjny na wodę opadową, gotowa jest przepompownia ścieków. W 80 proc. wykonano też już ogrodzenie.

Powstający budynek oświatowy ma 3,6 tys. m2 powierzchni użytkowej. Dla szkoły zaplanowano: 18 klas lekcyjnych, salę komputerową oraz bibliotekę z mediateką, świetlicę, szatnie oraz pomieszczenia dla nauczycieli i administracji szkoły, będzie też aula szkolna i jadalnia z pełnym zapleczem kuchennym.

Skrzydło przedszkola pomieści 4 sale przedszkolne, jadalnię oraz pomieszczenia dla nauczycieli i pokój pracy indywidualnej z dzieckiem. Na zewnątrz powstanie ogrodzone boisko oraz plac zabaw dla dzieci, parking, jak również układ komunikacyjny wraz dwoma zjazdami: z drogi wojewódzkiej i gminnej. Budynek oświatowy ma kosztować 37,4 mln zł, wykonawcą jest wybrana w przetargu firma KARTEL S.A.

Planowany termin zakończenia prac, według umowy, to lipiec 2021 r. Oznacza to, że z nowej szkoły dzieci skorzystają już 1 września 2021 roku.

inf./fot. UG Zielonki

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje