piątek, 16 lutego 2024 09:46

W Tatrach Zachodnich znaleziono martwego niedźwiedzia. Padł ofiarą kłusownika

Autor Katarzyna Jamróz
W Tatrach Zachodnich znaleziono martwego niedźwiedzia. Padł ofiarą kłusownika

W słowackiej części Tatr Zachodnich, w rejonie Barańca, znaleziono martwego niedźwiedzia. Jak podaje portal Noviny.sk, zwierzę padło ofiarą kłusownika. – Słowacka przyroda stoi przed niezwykle trudnymi i niestety wyjątkowo złymi czasami – napisał za pośrednictwem Facebooka Karol Kalisky, który znalazł nieżyjące zwierzę.

O znalezieniu martwego niedźwiedzia poinformował w środę (14 lutego), za pośrednictwem mediów społecznościowych, słowacki filmowiec, aktywista oraz ekolog, Karol Kalisky. Zwierzę zostało znalezione przez mężczyznę w rejonie Barańca.

To był młody niedźwiedź

Ekolog o swoim przerażającym odkryciu od razu powiadomił odpowiednie służby. Na miejsce natychmiast przybyli pracownicy TANAP-u (słowacki odpowiednik polskiego Tatrzańskiego Parku Narodowego), funkcjonariusze policji oraz zoolog. – Zoolog wyposażony w wykrywacz metalu, wraz z prezesem stowarzyszenia łowieckiego, mógł tylko potwierdzić to, co było dla mnie oczywiste od pierwszej chwili, gdy zobaczyłem niedźwiedzia. Niedźwiedź został zastrzelony przez kłusownika – napisał za pośrednictwem Facebooka Karol Kalisky.

Dnešný otrasný nález upytliačeného medveďa Takto skončil život krásneho mladého medvedieho samca spod Západných Tatier....

Opublikowany przez Karola Kaliský Środa, 14 lutego 2024

Jak podaje portal tunoviny.sk, samiec miał około 4-5 lat i ważył od 120 do 150 kg. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo. – Wierzę, że sprawca zostanie zidentyfikowany po pocisku i zostanie ukarany – podsumował ekolog.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka (edycja własna)

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje

Rozrywka