piątek, 20 maja 2022 05:11

W tej akcji weźmie udział cały świat! Przez 54 dni będą walczyć o pokój na świecie. Możesz do nich dołączyć

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
W tej akcji weźmie udział cały świat! Przez 54 dni będą walczyć o pokój na świecie. Możesz do nich dołączyć

Każdego dnia o 20:30 kilkadziesiąt tysięcy osób tworzących internetową społeczność Teobańkologia gromadzi się z ks. Teodorem Sawielewiczem na Facebooku i YouTube, by wspólnie odmawiać jedną część różańca. Zrzeszająca na samym Facebooku ponad 317 tys. obserwatorów Teobańkologia zachęca do wzięcia udziału w 54-dniowym wydarzeniu, jakim jest nowenna pompejańska o pokój w sercu, rodzinie i na świecie.

Już 24 maja internetowa społeczność Teobańkologia startuje z kolejnym ważnym wydarzeniem modlitewnym. Po takich akcjach jak “Kana Galilejska”, “Niniwa - Wielka Pokuta Rodzin”, “Nazaret moim domem”, “Jerycho - walka duchowa” czy “Wyprawa po owce”, w których wzięło za każdym razem udział kilkadziesiąt tysięcy osób, ksiądz Teodor Sawielewicz (założyciel Teobańkologii) zachęca do udziału w trwającej 54 dni nowennie pompejańskiej.

Tym razem uczestnicy wydarzenia będą prosić o pokój w sercach, rodzinach i na świecie. Nowenna pompejańska rozpocznie się 24 maja (we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych), a zakończy 16 lipca (we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel). Modlitwa, do której zachęcają organizatorzy, nieprzypadkowo została nazwana nowenną nie do odparcia. Matka Boża obiecała, że każdy, kto będzie się modlił w ten sposób, otrzyma potrzebne łaski.

– Możliwe, że martwi Cię wiele rzeczy, a w sercu odczuwasz niepokój. Być może w Twojej rodzinie pojawiają się różne problemy, przez co nie wszystko układa się tak dobrze, jakbyś tego pragnął. Możliwe, że obecna sytuacja na świecie budzi Twój lęk. Podczas 54-dniowej nowenny chcemy zatroszczyć się zarówno o siebie i naszych bliskich, jak i o świat. Jeśli pragniesz pokoju, zapraszamy, dołącz do nas

– zachęcają organizatorzy i dodają:

– Pamiętajmy, że losy świata zależą także od nas samych, ale tonący niewiele pomoże drugiemu tonącemu. By móc nieść wsparcie, zadbajmy przede wszystkim o pokój w naszych sercach. Aby mógł być trwały, pamiętajmy o modlitwie za nasze rodziny, za bliskich, którzy są dla nas ważni i z którymi spędzamy czas, bądź bardzo tego chcemy. Dzięki temu wspólnie będziemy mogli zatroszczyć się także o losy świata.

Każdy, kto chce wziąć udział we wspólnej nowennie w intencji pokoju, może dołączyć do modlitwy online na YouTube i Facebooku Teobańkologia. Każdego dnia o 20:30 kilkadziesiąt tysięcy osób tworzących internetową społeczność gromadzi się z ks. Teodorem, by wspólnie odmówić jedną część różańca.

– Już 24 maja rozpoczynamy nowennę pompejańską o pokój w sercu, rodzinach i na świecie. Zachęcam Cię do dołączenia do wspólnej modlitwy. Pamiętając, że Maryja jest wspaniałą Orędowniczką, to właśnie jej chcemy powierzać swoje intencje i prosić, by otoczyła nas, nasze rodziny i cały świat matczyną opieką

– mówi ks. Teodor Sawielewicz, założyciel Teobańkologii.

Nieocenioną pomocą przeżycia 54 dni w ramionach Maryi są przygotowane przez Teobańkologię materiały - Zeszyt Nowenny Pompejańskiej oraz kalendarz do pobrania ze strony www.teobankologia.pl. Zeszyt Nowenny Pompejańskiej (do zakupu za symboliczną kwotę na www.teowsparcie.pl lub do pobrania ze strony www.teobankologia.pl) to przygotowany przez ks. Teodora Sawielewicza notatnik, który ma prowadzić czytelnika przez każdy dzień modlitwy błagalnej i dziękczynnej.

Zeszyt Nowenny Pompejańskiej / Fot.: Teobańkologia

Teobańkologia

Teobańkologia to założona przez ks. Teodora Sawielewicza społeczność budująca wiarę oraz osobowe relacje z Bogiem i ludźmi. Na codziennej modlitwie (Koronce do Miłosierdzia Bożego o 15:00 i wieczornym różańcu o 20:30) skupia kilkadziesiąt tysięcy osób.

Nowenna pompejańska

Nowenna Pompejańska (zwana potocznie pompejanką lub nowenną nie do odparcia) jest rozbudowaną formą modlitwy różańcowej do Maryi Panny Różańcowej z Pompejów (Włochy). Jej tekst powstał w 1884 roku, a wielkim propagatorem tej modlitwy był Bartolo Longo (nawrócony satanista zwany Bratem Różańcem tercjarz dominikański, który po śmierci został pochowany w tejże świątyni). Pompejanka, czyli nowenna w sytuacjach trudnych i beznadziejnych, składa się z części błagalnej i części dziękczynnej. Każda z tych części trwa 27 dni, co w sumie daje 54 dni. Każdego dnia należy odmówić 3 części różańca, czyli 15 tajemnic.

Więcej szczegółów na www.teobankologia.pl

Inf. i foto: Teobańkologia

Polska

Polska - najnowsze informacje