czwartek, 3 sierpnia 2023 14:44

W ten weekend Święto Ziemi Gdowskiej. Znamy program!

Autor Marzena Gitler
W ten weekend Święto Ziemi Gdowskiej. Znamy program!

Dwudniowe świętowanie pełne atrakcji dla każdego, ogromnej porcji dobrej muzyki i smakowania Podpłomyka Plebańskiego - takie będzie tegoroczne Święto Ziemi Gdowskiej. Na Zarabiu zagrają m.in. Chłopcy z Placu Broni i Afromental.

Spotkanie nad Rabą w sobotę 5 sierpnia oficjalnie rozpocznie się o godzinie 17-tej, a już pół godziny później na scenie zaprezentuje się pierwszy z zespołów - małopolska grupa B.L.U.E., która karierę zaczęła od prób przy Domu Kultury w Łapanowie.

W sobotni wieczór zagrają też gwiazdy tegorocznego Święto Ziemi Gdowskiej. Najpierw  Chłopcy z Placu Broni, którzy, jak zapewniają organizatorzy, zaprezentują swoje największe przeboje: "O Ela", "Kocham Cię", "Aeroplan", "Jezioro Szczęścia" czy "Kocham Wolność". Po nich na scenie nad Rabą zagra Afromental. Tomson i Baron z zespołem przekażą publiczności sporą dawkę dobrej energii.

Pierwszy dzień świętowania tradycyjnie zakończy wspólny taniec pod gwiazdami, który poprowadzi DJ Don Pablo. Zabawa będzie trwała do 2:00 w nocy.

W niedzielę, 6 sierpnia występy rozpoczną się od godz. 15:00. Rozpoczną podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach. Po nich zagra Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Gdów, działająca w Centrum Kultury w Gdowie, pod dyrygenturą Adama Czyżowskiego, której koncert będzie wstępem do zaplanowanej na godz. 17 krótkiej części oficjalnej, połączonej z wręczeniem medali okolicznościowych.

O godzinie 18:30 sceną zawładną miłośnicy tańca nowoczesnego. Zatańczą grupa Taniec Nowoczesny Sara Dąbrosz z gdowskiego centrum kultury oraz Dance Omnia. O godz. 19 największe przeboje disco polo przypomni Monika Chwajoł, związana z Gdowem piosenkarka i bizneswoman, znana z programu "Królowe Życia". O godz. 20.30 swoje przeboje zaśpiewają Long&Junior. Zabrzmią: "Helenka" „Tańczyć chcę”, „Śpiewać uczę się” oraz notowane „Tańcz, tańcz, tańcz”, „Kolorowa sukienka” oraz „Bądź moją królową”

Zabawę zakończy dyskoteka z DJ D-Wave. Mateusz Tabak - pochodzący z Łapanowa muzyk, a jednocześnie doświadczony i przepełniony energią DJ zadba o dobrą muzykę taneczną do północy, bo wtedy zakończy się dyskoteka pod gwiazdami.

Wydarzeniem towarzyszącym Świętu Ziemi Gdowskiej będzie IV Festiwal Podpłomyka Plebańskiego. Na miłośników przysmaku Karola Wojtyły, czekać będą warsztaty kulinarne, podczas których każdy będzie mógł spróbować swoich sił w przygotowaniu tego produktu tradycyjnego. Chętni będą mogli skosztować oraz nabyć podpłomyki u pań z kół gospodyń wiejskich z gminy Gdów.

W czasie obu dni będzie też możliwość wsparcia podolańskiej fundacji. Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Podolanach zbierać będzie pieniądze na rozbudowę swojego ośrodka, gdzie prowadzona jest bezpłatna rehabilitacja dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Jak zawsze z okazji dorocznego święta na uczestników czekać będzie wiele atrakcji. Już rozstawia się wesołe miasteczko. Będą też stoiska gastronomiczne i handlowe.

W związku z popularnym festynem, Gmina Gdów przygotowała mapkę bezpłatnych parkingów. Przypomina też, że w związku z imprezą masową na ul. Spacerowej wystąpią utrudnienia w ruchu w sobotę od godz. 16.00 oraz w niedzielę od godz. 14.00. "Bardzo prosimy mieszkańców w miarę możliwości o ograniczenie wyjazdów samochodem. Osoby, które będą poruszać się samochodem w godzinach popołudniowych proszone są, o poinformowanie Organizatora poprzez przesłanie numerów rejestracyjnych pojazdów sms pod nr tel. 512 186 807. Z góry dziękujemy i przepraszamy za niedogodności" - zaapelowano do mieszkańców.

fot. Centrum Kultury w Gdowie

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka