środa, 21 lutego 2024 09:55

W wielickim ośrodku zdrowia ruszają badania mammografem. Kto będzie mógł skorzystać?

Autor Patryk Trzaska
W wielickim ośrodku zdrowia ruszają badania mammografem. Kto będzie mógł skorzystać?

Jak ważna jest profilaktyka w walce z nowotworami wie prawie każdy. W nowym skrzydle ośrodka zdrowia w Wieliczce pacjentki mają możliwość skorzystania z badań mammograficznych przy pomocy nowego specjalistycznego sprzętu.

Walka z nowotworami to jedno z największych wyzwań współczesności, a w niej kluczowe znaczenie ma profilaktyka. Dbając o systematyczne zwiększanie poziomu usług medycznych dla mieszkańców, wielicki ośrodek wyposażony został w mammograf - urządzenie pozwalające na wykrycie raka piersi we wczesnym stadium, a co za tym idzie, znacznie zwiększające szansę na pokonanie choroby.

W pierwszym miesiącu funkcjonowania (marzec) badanie mammografem dostępne będzie dla pacjentek wielickiego ośrodka dysponujących skierowaniem, zaś od kwietnia dla wszystkich kobiet ubezpieczonych w NFZ, w ramach programu ministerialnego.

– Warto było rozbudowywać Ośrodek Zdrowia, aby móc zwiększyć dostępność specjalistycznych badań dla mieszkańców –zaznacza Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

inf.,/fot. Miasto i Gmina Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka