środa, 25 września 2019 09:44

Wadowice: Brawurowa akcja mundurowych, przechwycone znaczne ilosci narkotykow

Autor Filip Kuras
Wadowice: Brawurowa akcja mundurowych, przechwycone znaczne ilosci narkotykow

Dzielnicowi z Wadowic podczas interwencji zatrzymali 17 i 24-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego. Młodszy z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za który ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednym z osiedli w Wadowicach. Według zgłoszenia w samochodzie Renault mieli przebywać dwaj mężczyźni, których zachowanie wzbudziło podejrzenie u osoby zgłaszającej. Na miejsce zostali skierowani policjanci Rewiru Dzielnicowych z wadowickiej jednostki, którzy  zlokalizowali  pojazd. W trakcie podjętych czynności mundurowi ujawnili również, na tylnym siedzeniu, woreczki foliowe z suszem (ponad 5,3 gramów). Badanie testerem potwierdziło, że jest to marihuana.

Ponadto podczas kontroli osobistej obu mężczyzn, dzielnicowi znaleźli u 17-latka ponad 0,8 gramów amfetaminy. Mieszkańcy powiatu, noc spędzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Kolejnego dnia 17-latkowi przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia. Natomiast starszy z mężczyzn został przesłuchany w charakterze świadka i po zakończonych czynnościach zwolniony do domu.

źródło: KWP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje