niedziela, 3 listopada 2019 17:50

Wadowice: Ksiądz Jacek Pietruszka nie żyje

Autor Anna Piątkowska-Borek
Wadowice: Ksiądz Jacek Pietruszka nie żyje

Zmarł ks. Jacek Pietruszka, Dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Miał zaledwie 52 lata. Przegrał walkę z chorobą.

W sobotę, 2 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych odszedł ks. dr Jacek Pietruszka – Dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Niezwykły człowiek, o otwartym sercu i umyśle. Służył radą i pomocą w każdej sytuacji. Inicjator akcji „Z Lolkiem do szkoły”, będącej wsparciem dla dzieci z wadowickich rodzin. Dzięki jego staraniom w Muzeum zobaczyć można między innymi pistolet Aliego Agcy, makularz kard. Karola Wojtyły, czy akt potwierdzający wybór krakowskiego Kardynała na Stolicę Piotrową.

Od 2013 roku ks. Jacek Pietruszka pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Organizacyjnych, aby w roku 2015 objąć stanowisko Dyrektora Muzeum. Do ostatniej chwili pracował nad przygotowaniem instytucji do obchodów setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

W pamięci pozostanie jako prawdziwy ksiądz z powołania. Troskliwy syn, świetny szef, a przede wszystkim dobry człowiek.

– Księże Jacku, dziękujemy za wszystko! Za każdy wspólny dzień, za mobilizację, za dobre słowo, za każdy uśmiech i piosenkę śpiewaną na schodach. Jesteśmy dumni, że dane nam było wspólnie tworzyć to wyjątkowe miejsce – piszą pracownicy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Źródło: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje