poniedziałek, 28 czerwca 2021 13:28

Wakacje jeszcze się dobrze nie zaczęły, a na polskich drogach śmierć poniosło już dziesięć osób

Autor Mirosław Haładyj
Wakacje jeszcze się dobrze nie zaczęły, a na polskich drogach śmierć poniosło już dziesięć osób

Ruszyła 3. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021, który w poprzednich latach spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana będzie mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

– Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze

– możemy przeczytać w komunikacie zamieszczonym na portalu policji.

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w okresie wakacji 2021/Fot.: policja.pl

Dokładna mapa dostępna jest pod linkiem:

https://www.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=3edc39b3b9654546a9d82f90551deeda

Zdjęcie mapy wypadków/Fot.: screen z arcgis.com
Zdjęcie mapy wypadków/Fot.: screen z arcgis.com

Kolejny raz, w promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, włączyła się firma Screen Network S.A., która na ponad 20 tys. ekranach rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, wyświetlać będzie mapę z aktualnymi danymi.

Czytaj także:

Nowy Targ: Tragiczny początek wakacji. 43-letni motocyklista poniósł śmierć na miejscu
Na drogach powiatu nowotarskiego doszło do tragicznego wypadku. W niedzielę wieczorem 27 czerwca miał miejsce wypadek z udziałem motocyklisty. 43-latek kierujący jednośladem poniósł śmierć na miejscu.

Inf.: policja.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje