poniedziałek, 28 czerwca 2021 12:47

Nowy Targ: Tragiczny początek wakacji. 43-letni motocyklista poniósł śmierć na miejscu

Autor Mirosław Haładyj
Nowy Targ: Tragiczny początek wakacji. 43-letni motocyklista poniósł śmierć na miejscu

Na drogach powiatu nowotarskiego doszło do tragicznego wypadku. W niedzielę wieczorem 27 czerwca miał miejsce wypadek z udziałem motocyklisty. 43-latek kierujący jednośladem poniósł śmierć na miejscu.

W niedzielę 27 czerwca około godziny 17:30, w miejscowości Frydman miało miejsce tragiczne zdarzenie. Kierujący motocyklem marki Honda jadąc w kierunku miejscowości Niedzica, na łuku drogi w prawo, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadących z przeciwka citroenem. 43-letni motocyklista, mieszkaniec Ochotnicy Górnej jechał sam i poniósł śmierć na miejscu. Citroenem podróżowały dwie osoby, kierująca samochodem była trzeźwa.

– To wstępne ustalenia policji, która badała miejsce wypadku. Dokładne okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, będą wyjaśniane podczas prowadzonego postępowania przez naszych funkcjonariuszy. Tym samym na terenie powiatu nowotarskiego pojawił się pierwszy czarny punkt na wakacyjnej mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Apelujemy o ostrożną jazdę

– powiedziała asp. Dorota Garbacz, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono czynności procesowe pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.

Fot. i inf.: KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje