środa, 30 stycznia 2019 12:28

Waksmund: pijany 20-latek uciekał kradzionym samochodem

Autor Aleksandra Bieniek
Waksmund: pijany 20-latek uciekał kradzionym samochodem

Nowotarscy policjanci po pościgu zatrzymali 20-latka, który uciekał kradzionym samochodem mając 3 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę wieczorem w miejscowości Waksmund funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy zauważyli samochód osobowy marki Audi, który został skradziony chwilę wcześniej w Nowym Targu. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali sygnał kierującemu do zatrzymania, jednak ten na widok radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać.  Próbując skręcić wprawo na skrzyżowaniu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w zaspę.

Kierującym okazał się 20-latek z Gminy Ochotnica Dolna. Był pijany, a badanie wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów do 2021 roku.

Jak się później okazało, w drodze do Nowego Targu mężczyzna był jednym z pasażerów Audi, którym kierował jego kolega. Po przyjeździe pozostali weszli na chwilę do lokalu gastronomicznego, a 20-latek pijany spał w samochodzie. Wiedział, że w  środku pojazdu znajduje się drugi zestaw kluczyków, więc kiedy się obudził wziął je i odjechał samochodem.

Mężczyzna został zatrzymany w nowotarskiej komendzie i następnego dnia  usłyszał zarzuty.

Za prowadzenie pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów, kradzież oraz za niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej, podejrzanemu grozi dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna nawet 10.000 zł oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Kraków

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka