poniedziałek, 1 listopada 2021 11:52

Waldemar Urban – prezes oddany dla sportu bez reszty

Autor Aleksandra Tokarz
Waldemar Urban – prezes oddany dla sportu bez reszty

Pracowity, zaangażowany, życzliwy i oddany dla sportu – tymi słowami wspominali Waldemara Urbana jego współpracownicy z MKS Tarnovia. Śmierć 59-letniego prezesa klubu wstrząsnęła Tarnowem. Waldemar Urban przegrał walkę z koronawirusem. Pozostawił po sobie jednak nie tylko wspomnienia.

12 kwietnia 2021 roku Tarnowem wstrząsnęła smutna wiadomość – w wieku 59 lat odszedł prezes najstarszego tarnowskiego klubu piłkarskiego – MKS Tarnovia. Klubem z ulicy Bandrowskiego kierował od 2007 roku. - Z głębokim żalem zawiadamiamy, że po nierównej walce z zarazą obecnych czasów odszedł nasz Prezes Waldemar Urban, który od początku istnienia stał na czele projektu kobiecej piłki nożnej w MKS Tarnovii... Będziemy pamiętać...– przekazano wówczas na fanpage’u piłkarek Tarnovii.

Zaangażowany, pracowity, oddany dla sportu

Waldemar Urban objął funkcję prezesa Tarnovii w marcu 2007 roku. – Nie jest tak, że zastałem Tarnovię drewnianą, a dziś jest murowana, ale pomimo różnych przeciwności staramy się rozwijać klub – mówił kilka lat temu. Jak podkreślał, najważniejsza jest pasja i zaangażowanie, gdyż bez tych dwóch przymiotów trudno osiągnąć jakikolwiek sukces.

Jak wspominał tygodnik Temi – Waldemarowi Urbanowi nigdy nie brakowało pasji, a sprawom klubu poświęcał nie tylko dużo energii, ale także czasu. – To był zabiegany, pracowity, porządny człowiek – mówiła w rozmowie z tygodnikiem Temi Bronisława Stroisz, która została tenisistką stołową Tarnovii w pierwszej połowie lat 60. minionego stulecia. – Pamiętam różnych prezesów, ale on szczególnie o nas dbał. Interesował się, rozmawiał, nieraz pytał, czy nic nie brakuje. Czasem zaglądał na treningi, cieszył się na widok grających dzieci.

W klubie pracował społecznie, nie pobierał wynagrodzenia.

To podczas jego prezesury przy Bandrowskiego utworzona została sekcja kobiecego futbolu. W 2013 roku Waldemar Urban wraz z trenerem Jackiem Ćwikiem założyli tam kobiecą sekcję piłki nożnej. To także w okresie prezesury Urbana udało się wyremontować halę sportową, która znajduje się na terenie stadionu Tarnovii.

- Pandemia zabrała dobrego człowieka. Za wcześnie – wspominali współpracownicy z MKS Tarnovia.

Tarnów - najnowsze informacje