poniedziałek, 18 maja 2020 09:19

Weekend w Krakowie z dziećmi

Autor Głos 24
Weekend w Krakowie z dziećmi

Wybierasz się do Krakowa z całą rodziną i zastanawiasz się jak zaplanować wycieczkę z dziećmi? Miasto oferuje mnóstwo atrakcji, które zapewnią różnorodną rozrywkę dla najmłodszych i sprawią, że Twój podróż będzie czystą przyjemnością.

Park wodny

Jest to jedno z najpopularniejszych centrów wypoczynkowych i rekreacyjnych dla rodzin. Możesz się tam zarówno zrelaksować dzięki saunie, jacuzzi czy hydromasażom, ale także pograć w wodną koszykówkę i skorzystać z ponad 40 wodnych zjeżdżalni.

Jedno jest pewne - twoje dzieci pokochają to miejsce! W Parku Wodnym znajduje się wiele gier i wodnych zabaw oraz specjalna strefa dla najmłodszych gości. Ponadto, w budynku jest kilka restauracji i kawiarni, w których możesz spokojnie poczekać na swoje pociechy.

Smok Wawelski

Posąg ziejącego ogniem smoka to wizytówka krakowa. Jego majestatyczna postać dumnie stoi u podnóża Zamku Wawelskiego i przyciąga tłumy zafascynowanych maluchów. Prawdopodobnie jest to najczęściej fotografowany obiekt w mieście - pobyt w Krakowie bez zdjęcia ze Smokiem Wawelskim nie może być uznany za kompletny! Dodatkową atrakcją dla dzieci jest Smocza Jama,w której mieszkała kiedyś legendarna bestia.

HistoryLand

To niesamowite muzeum w samym centrum miasta zabierze Cię w podróż po Krakowie zbudowanym z klocków LEGO. Historyland jest miejscem, dzięki któremu dzieci mogą dowiedzieć się o fascynującej historii Krakowa poprzez zabawę. W niecodzienny sposób ukazuje najważniejsze wydarzenia w historii miasta. Prezentuje je poprzez niesamowite makiety i konstrukcje z ponad 1 miliona klocków. Dodatkowo, Historyland udostępnia interaktywne wystawy, które nie pozwolą się nudzić żadnemu maluchowi.

Muzeum Lotnictwa Polskiego

Muzeum Lotnictwa Polskiego zostało otwarte w 2010 roku, i od początku stanowi jedno z  najważniejszych krakowskich muzeów o charakterze edukacyjnym. Jego bogata kolekcja obejmuje ponad 200 modeli samolotów umieszczonych na wystawach stałych i czasowych. Różnorodność prezentowanych maszyn i interaktywne zabawy pozwolą najmłodszym odkryć niezwykły świat lotnictwa i być może wzbudzić w nich nową pasję. Muzeum organizuje także liczne wydarzenia lekcje dla różnych grup wiekowych.

Ogród Doświadczeń Stanisława Lema

Ogród doświadczeń to miejsce, w którym dziecięca ciekawość świata jest wykorzystana w 100 %. To miejsce, w którym nie tylko najmłodsi uczą się przez doświadczenie, sprawdzając różnymi zmysłami  „jak to działa?”. Na obszarze 6-hektarowego ogrodu zobaczysz ponad 60 niesamowitych urządzeń (np. kołyska Newtona, dziurawy labirynt, rura głosowa), które zabiorą Twoich podopiecznych w ekscytującą podróż przez naukę. Przeróżne maszyny przedstawiają zjawiska fizyczne, optyczne, hydrostatyczne, magnetyczne, akustyczne czy geologiczne. Można także sprawdzić swoja orientację w terenie wchodząc do Zielonego Labiryntu.

ZOO

Krakowski Ogród Zoologiczny zlokalizowany jest w wyjątkowo malowniczej i zielonej części miasta - w Lasku Wolskim. Ten naturalny teren jest idealnym miejscem na długie rodzinne spacery i odpoczynek na łonie natury. W ZOO znajduje się ponad 270 gatunków reprezentowanych przez około 1400 zwierząt ze wszystkich zakątków świata. Co jakiś czas ogród powiększa swoje grono zwierzęcej rodziny, a najnowszymi mieszkańcami są żyrafa, tygrys amurski i pingwiny Humboldta. Dodatkowo, na terenie ogrodu znajduje się także tzw. mini ZOO dla najmłodszych, w którym dzieci mogą pogłaskać a nawet nakarmić zwierzęta.

Energylandia

Energylandia to absolutny hit wśród atrakcji znajdujących się w okolicach Krakowa. Położony około 50 km od miasta, największy park rozrywki w Polsce zapewnia wszystkim dzieciom i dorosłym niesamowite wrażenia. W parku znajdują się jedyne w swoim rodzaju ekstremalne obiekty, np. Hyperion - największy rollercoaster w Europie. Energylandia to również wyjątkowe miejsce dla najmłodszych gości, z którymi możesz udać się do strefy “Bajkolandii”, pełnej przeróżnych karuzeli, zjeżdżalni, gier i zabaw oraz bajkowych bohaterów. Przyjeżdżając do Energylandii dostaniesz całodobowy bilet wstępu, który upoważnia do korzystania ze wszystkich atrakcji bez limitu. Wycieczki z Krakowa do Energylandii są w sezonie organizowane codziennie (od kwietnia do listopada).

Wycieczki na świeżym powietrzu

Nie trzeba mieć dokładnie zaplanowanej wycieczki w Krakowie żeby dobrze się bawić i odpocząć. Wybierając się w podróż z dziećmi, podczas gdy pogoda sprzyja, można spędzić przyjemny czas na zielonej przestrzeni,o którą w mieście nie trudno. Kraków udostępnia wiele miejskich parków, i zielonych terenów, na których można urządzić sobie rodzinny piknik, spacer z wózkiem lub wycieczkę rowerową. Warto odwiedzić:

●     Park Błonia - rozległy zielony teren (48h), będący jedną z największych łąk w centrum miasta w Europie.

●     Krakowskie Planty - 8-kilometrowy pas zieleni ciągnący się wokół Starego Miasta.

●     Park Bednarskiego - historyczny park na Podgórzu, w którym znajdziemy niezwykle bogatą florę, place zabaw oraz mnóstwo towarzyskich wiewiórek.

●     Ogród Botaniczny - najstarszy ogród botaniczny w Polsce z około 5000 gatunkami roślin i 10 ha obszaru idealnego do malowniczych spacerów.

●     Zakrzówek - zalew, który powstał po zalaniu historycznego kamieniołomu.

●     Zalew Nowohucki - najładniejszy obszar na Nowej Hucie, gdzie możesz popływać, przejechać się samochodem wodnym, a nawet spróbować łowić ryby.

Jak poruszać się po Krakowie?

Jeżeli chcesz korzystać z publicznego transportu publicznego w mieście z rodziną, rozważ zakup weekendowego biletu rodzinnego, który ważny jest w soboty i niedziele w tramwajach i autobusach miejskich. Pozwoli Ci on zaoszczędzić na przejazdach. Jednak najwygodniejszą opcją przejazdów, szczególnie z małymi dziećmi, są transfery prywatne(https://pl.krakowdirect.com/), które o dowolnej godzinie zabiorą Cię w wyznaczone przez Ciebie miejsce komfortowym samochodem. Możesz również zdecydować się na prywatne zwiedzanie Krakowa i oprócz transferu otrzymać w pakiecie lokalnego przewodnika i bilety wstępu do atrakcji.

Jak widać, Kraków oferuje mnóstwo atrakcji i sposobów spędzania wolnego czasu dla całej rodziny. Powyższe propozycje to oczywiście tylko niewielka część tego, co w mieście można zrobić z maluchami. Każdy mały podróżnik ma z pewnością odrębne preferencje i wciągną go inne atrakcje. Jednak jedno jest pewne - każdy z nich znajdzie tutaj coś dla siebie i trzeba liczyć się z tym, że ciężko im się będzie rozstać z Krakowem!

Styl Życia - najnowsze informacje