czwartek, 7 lipca 2022 08:00

[WIDEO] Kompletnie pijany Ukrainiec jechał slalomem. W samochodzie wiózł dziecko

Autor Katarzyna Jamróz
[WIDEO] Kompletnie pijany Ukrainiec jechał slalomem. W samochodzie wiózł dziecko

34-letni obywatel Ukrainy kierował samochodem, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Na przednim fotelu przewoził 7-letniego syna.

W niedzielę (3 czerwca) około godz. 18, dyżurny myślenickiej policji otrzymał informację, że na drodze powiatowej w Tokarni doszło do ujęcia nietrzeźwego kierującego.

Samochód jechał slalomem

Na miejscu mundurowi zastali 33-letniego zgłaszającego. Według jego relacji, jadący przed nim od strony Krzczonowa pojazd jechał slalomem. Czasami jechał poboczem, innym razem zjeżdżał na przeciwległy pas, omal doprowadzając do zderzeń czołowych. W związku z tym mężczyzna trąbił i mrugał światłami, by jadący przed nim pojazd zatrzymał się. Po kilku próbach udało się, a wtedy 33-latek z Tokarni zajechał mu drogę. Podczas krótkiej rozmowy z kierującym osobowym oplem mężczyzna nie miał wątpliwości, że zatrzymany przez niego kierowca jest nietrzeźwy. Bełkotliwa mowa, tępy wzrok i woń alkoholu nie pozostawiały złudzeń. Mieszkaniec Tokarni skutecznie wezwał policję i udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu 34-latkowi z Ukrainy, pomimo prób ucieczki i oswobodzenia się. Jak się okazało, nietrzeźwy mężczyzna podróżował z 7-letnim synem przewożonym na przednim fotelu. Na szczęście, dzięki wzorowej obywatelskiej postawie nie doszło do wypadku. Badanie alkomatem 34-latka wykazało ponad 3 promile w organizmie.

Oprócz utraty prawa jazdy zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa mieszkańca Tokarni, dzięki któremu nie doszło do tragedii na drodze.

Inf./Fot. KPP Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje