czwartek, 21 października 2021 09:33

Wideorejestrator na hulajnogę? Nowa kamera MiVue M700 na każdy jednoślad

Autor Głos 24
Wideorejestrator na hulajnogę? Nowa kamera MiVue M700 na każdy jednoślad

Hulajnogi, nie tylko elektryczne, od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. A w motocyklu nie zawsze mamy miejsce na podłączenie rejestratora do zasilania. Mio postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom i stworzyło kamerę na każdy jednoślad.

Zbliża się zima, ale to wcale nie oznacza końca sezonu dla jednośladów. Przez coraz cieplejsze zimy część kierowców skuterów czy motocykli decyduje się jeździć swoim środkiem transportu przez cały rok. Sezonu też nie kończą niektóre wypożyczalnie hulajnóg jak też i ci co mają je na własność. Wideorejestrator w samochodzie już nikogo nie dziwi, więc czemu by nie zamontować go na jednośladzie? Zwłaszcza że nowa kamera od Mio nie potrzebuje ciągłego zasilania.

Wideorejestrator Mio MiVue M700
Mio MiVue M700 / Fot: Materiały prasowe

Nagrywanie w 2K i 60 kl/s

Według producenta, to co wyróżnia Mio MiVue M 700 to wysoka jakość i szczegółowość nagranego obrazu. Kamera nagrywa w jakości 2K 1440 p w aż 60 klatkach na sekundę, co pozwoli uzyskać wyraźny obraz nawet w trakcie dynamicznej jazdy czy manewru wyprzedania. Najnowsza propozycja od Mio posiada szeroki rzeczywisty kąt widzenia wynoszący 140 stopni, który uchwyci nie tylko tor jazdy, ale znaczną część pobocza. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w autorską technologię Mio™ Night Vision. Poprzez automatyczne dostrajanie obrazu i szklane soczewki zapewnia perfekcyjne doświetlenie nagrania nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych i atmosferycznych.

Zasilanie bateryjne lub z zapalniczki

Kamera Mio MiVue M700 została zaprojektowana tak, by zamontować go nie tylko na swoim motocyklu czy skuterze. Uniwersalne mocowanie, które można sparować wraz z uchwytami kamer sportowych pozwala umieścić urządzenie na przykład na coraz popularniejszych w Polsce hulajnogach, Wbudowana bateria wraz z możliwością ładowania jej z mobilnego powerbanka umożliwia zarejestrowanie wysokiej jakości nagrań nawet z dwugodzinnego przejazdu. Dla osób, które nie mają zaufania do czasu pracy na baterii zostało przygotowane dodatkowe akcesorium, umożliwiające podłączenie MiVue M 700 bezpośrednio pod akumulator motocykla. Dodatkowa kamera tylna nagra wszystko to co wydarzy się za plecami kierującego jednośladem.

Wideorejestrator jest zamknięty w metalowej obudowie. Utwardzone szkła oraz zastosowanie standardu wodoodporności typu IP67 pozwalają używać Mio MiVue M700 niemal w każdych warunkach pogodowych. Kamera została również wyposażona w moduł WIFI, dzięki czemu łatwo możemy tworzyć kopie zapasowe nagrań i przesyłać je na swojego smartfona. Można również zaktualizować jego oprogramowanie bez podłączenia go do komputera.

Technologia - najnowsze informacje