poniedziałek, 12 czerwca 2023 15:49

Wielicki Rynek z koncertem gwiazdy i zbiórką dla Leosia

Autor Marzena Gitler
Wielicki Rynek z koncertem gwiazdy i zbiórką dla Leosia

W niedzielę 11 czerwca wielicki Rynek odwiedziła Barbara Kurdej-Szatan, która zaśpiewała znane i lubiane utwory, oraz wsparła zbiórkę dla Leosia chorego na nowotwór.  

Piękna pogoda, nastrojowa muzyka, rodzinna atmosfera - tak można podsumować niedzielny koncert w ramach projektu Rynek w Centrum Kultury. Gwiazdą wieczornego koncertu była Barbara Kurdej-Szatan– popularna aktorka teatralna i telewizyjna, prezenterka i piosenkarka, laureatka kilku Telekamer, w tym tej najbardziej prestiżowej - Złotej Telekamery, a także niezapomniana blondynka z reklamy.

Artystkę zapowiedziała dyrektorka Wielickiego Centrum Kultury, Magdalena Kot, dziękując publiczności za liczne przybycie i zaangażowanie w zbiórkę charytatywną. Słowa podziękowania skierowano również w stronę wolontariuszy, a w tym przedstawicielek Rady Miejskiej w Wieliczce Elżbiety Sendor i Elżbiety Sikory.

Artystka zaprezentowała różnorodny repertuar, w którym znalazły się same znane i piękne utwory, tak aby każdy mógł przy nich powspominać i wspólnie pośpiewać. Nie zapominając o małych widzach, Barbara Kurdej-Szatan zaśpiewała również kilka utworów z bajek, tworząc na wielickim rynku niezwykle przyjemny, rodzinny klimat.

W trakcie koncertu, podobnie jak podczas innych wydarzeń w ramach tegorocznej edycji projektu Rynek w Centrum Kultury, prowadzona była zbiórka na leczenie 3-letniego Leosia, który cierpi na nowotwór złośliwy - neuroblastomę.

Podczas wydarzenia nie zabrakło wizyty "psa do zadań specjalnych" Marshalla (w którego ku radości dzieci wciela się od ponad roku Sebastian Kozielski), wspierającego Leosiadę przygotowaną przez Wielicką Armię Leosia (facebookową grupę wielickich "pomagaczy").

Dodatkowo podczas koncertu sprzedawane były książki Barbary Kurdej-Szatan z autografem, z których dochód w całości został przeznaczony na rzecz niesienia pomocy dla Leosia. Wyjątkowe spotkanie z artystką przyczyniło się do zbiórki blisko 5000 zł.

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka