środa, 30 grudnia 2020 12:09

Wieliczka. 27-latek spędzi Sylwestra za kratkami

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. 27-latek spędzi Sylwestra za kratkami

Wieliccy kryminalni zatrzymali 27 -latka podejrzanego o paserstwo i posiadanie wyrobów tytoniowych bez znaków akcyzy. Podczas przeszukań zabezpieczyli ponad 70 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, blisko 20 kg krajanki tytoniowej oraz mienie pochodzące z włamań do domów oraz garaży.

Policjanci podejrzewali, że 27-letni mieszkaniec gminy Wieliczka, może posiadać nielegalny tytoń oraz papierosy. Podczas przeszukania jego posesji natrafiono na ponad 70 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz blisko 20 kg krajanki tytoniowej. Ponadto w trakcie czynności, funkcjonariusze znaleźli liczne przedmioty (m.in. kompresor, alufelgi wraz z oponami, turbiny, elektronarzędzia, części samochodowe), które najprawdopodobniej pochodzą z przestępstw.

Funkcjonariusze sprawdzili oznaczenia kompresora tłokowego, jak się okazało, pochodził on z kradzieży z włamaniem, a jego wartość właściciel wycenił na ponad 3 tys. złotych. Wezwany na miejsce pokrzywdzony potwierdził, że odzyskany przez funkcjonariuszy kompresor jest jego własnością, dodatkowo rozpoznał inne przedmioty, które także zostały mu skradzione. Policjanci zwrócili mu jego własność.
                                                 
Śledczy przedstawili 27-latkowi zarzut posiadania przedmiotów pochodzących z przestępstwa, oraz posiadania papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Za przestępstwo paserstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Według wstępnych wyliczeń śledczych, wprowadzenie takiej ilości wyrobów tytoniowych na czarny rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty sięgające ponad 100 tys. złotych. W dalszym ciągu wyjaśniane są okoliczności kradzieży z włamaniem, z której pochodziły znalezione przedmioty.

inf. i foto: KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje