poniedziałek, 29 marca 2021 15:01

Wieliczka. 95-latka na kwarantannie zasłabła we własnym domu. Uratowali ją policjanci

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. 95-latka na kwarantannie zasłabła we własnym domu. Uratowali ją policjanci

Starsza kobieta leżała na podłodze i nie miała siły wstać. Była na kwarantannie. Mundurowi wyłamali drzwi, aby wejść do mieszkania.

28 marca około godz. 11:30, wieliccy policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań w Wieliczce znajduje się 95-latka, która prawdopodobnie zasłabła i potrzebuje pomocy. Kobieta nie otwierała drzwi. Pomoc wezwała jej wnuczka, która nie mogła nawiązać z nią kontaktu. Starsza pani była na kwarantannie.

Funkcjonariusze przez okno mieszkania zauważyli leżącą na podłodze półprzytomną kobietę. Ponieważ była na kwarantannie zabezpieczeni w stroje ochronne mundurowi wyłamali drzwi. 95-latka była mało komunikatywna, nie potrafiła powiedzieć co się stało, nie mogła też wstać o własnych siłach.

W tym czasie nadjechała załoga pogotowia ratunkowego, która przebadała seniorkę oraz wykonała test na COVID-19. Okazało się, iż poszkodowana była zarażona wirusem. 95-latka została przetransportowana do szpitala.

Tym razem się udało dotrzeć do chorej na czas. Niestety zdarza się, że pomoc do osób na kwarantannie, które poczuły się gorzej, docierała zbyt późno. Niemal rok temu podczas kwarantanny zmarł proboszcz z Drwini. Ksiądz, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem, we wtorek 24 marca źle się poczuł. Był sam. Pomoc wezwali sąsiedzi. Niestety, pomimo reanimacji zmarł. Pisaliśmy o tym tu:

Drwinia: Nie żyje proboszcz parafii, który 23 marca zaraził się koronawirusem
O śmierci proboszcza Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. MB Królowej Polski w Drwini poinformowała diecezja tarnowska. Ksiądz miał 59 lat, w poniedziałek wykryto u niego koronawirusa, ale nie wiadomo, czy wirus był bezpośrednią przyczyną śmierci. Ksiądz proboszcz przebywał na plebanii w kwarantannie. …

inf. KPP Wieliczka, fot. ilustracyjna Świętokrzyska Policja

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje