środa, 17 sierpnia 2022 09:42

Wieliczka. Nielegalna plantacja w lesie. Zatrzymano trzech nastolatków

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Nielegalna plantacja w lesie. Zatrzymano trzech nastolatków

Wieliccy policjanci podczas działań związanych z odkryciem leśnej plantacji konopi indyjskich zatrzymali trzech nastolatków. Dwóch miało tylko 16 lat. Trzeciemu grozi do 3 lat więzienia.

Na początku ubiegłego tygodnia, policjanci służby kryminalnej w Wieliczce dowiedzieli się o nielegalnej uprawie konopi indyjskich w kompleksie leśnym na terenie gminy Wieliczka. 12 sierpnia w miejscu gdzie rosły nielegalne krzewy zatrzymano trzech nastolatków - mieszkańców gminy Wieliczka.

Na mini-plantacji rosło 10 krzaków konopi indyjskich wysokości od 50 do 90 cm. W trakcie przeszukania odzieży oraz miejsca zamieszkania zatrzymanych 16- latków, funkcjonariusze zabezpieczyli 60 gr. suszu marihuany.

17-latek usłyszał zarzut uprawy marihuany, natomiast obaj 16-latkowie uprawy i posiadania marihuany. O dalszym losie 16-latków zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich natomiast 17-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

To kolejne zatrzymanie w związku z uprawą konopi indyjskich przez mieszkańców powiatu wielickiego.  11 sierpnia tym razem myśleniccy kryminalni zatrzymali ojca i dwóch synów, którzy mieli znacznie większą nielegalną plantację ukrytą w kukurydzy.

fot. KWP Kraków

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje