piątek, 4 grudnia 2020 13:29

Wieliczka. Policjanci kontrolują centra handlowe

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Policjanci kontrolują centra handlowe

Wielicka Policja wraz z pracownikami sanepidu prowadzi w centrach handlowych wzmożone kontrole przestrzegania obostrzeń. Funkcjonariusze zwracają uwagę na zachowanie dystansu między osobami, a także na to czy wszyscy zakrywają usta i nos.

W związku z nowymi wytycznymi w związku z zakażeniami koronawirusem, od 28 listopada br. zostały otwarte galerie handlowe. Wielicka Policja wraz z pracownikami sanepidu prowadzi w centrach handlowych wzmożone kontrole przestrzegania obostrzeń. Celem tych działań  jest zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Co będą kontrolować policjanci w centrach handlowych?

Kontrole w galeriach handlowych nakierowane są na osoby naruszające ograniczenia i nakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Funkcjonariusze zwracają uwagę na zachowanie dystansu między osobami, a także na to czy wszyscy zakrywają usta i nos.

Przypominamy, że według wytycznych dotyczących galerii handlowych, właściciele placówek i pracownicy mają obowiązek zadbać o: zwiększenie odległości między pracownikami i klientami do co najmniej 1,5 m; ograniczenie liczby pracowników korzystających jednocześnie z przestrzeni wspólnych, zapewnienie środków ochrony osobistej, przygotowanie pomieszczenia do czasowej izolacji osoby z objawami COVID-19, przestrzeganie zasad wietrzenia, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń. W sklepach i galeriach handlowych obowiązuje także limit osób
oraz wymóg noszenia maseczek ochronnych. Sklepy mają obowiązek udostępnić klientom rękawiczki jednorazowe lub  płyny do dezynfekcji rąk.

inf. i foto: KPP Wieliczka

zobacz też:

Kraków. Policja zapowiada kontrole w galeriach handlowych
2 grudnia na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbył się briefing prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Romana Kustera oraz Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie Jarosława Foremnego.
Kraków. Kontrole w centrach handlowych? “Tutaj niezbędny jest dialog” - mówi Marta Drzewiecka z Newbridge Poland
O tym, jak funkcjonuje centrum handlowe Nowe Czyżyny rozmawiamy z Martą Drzewiecką z Portfolio Property & Marketing Manager Newbridge Poland, do którego należą Nowe Czyżyny.
Wieliccy Mikołaje w akcji! Możesz zostać jednym z nich!
W Wieliczce i całym powiecie wielickim jeszcze do 5 grudnia można dołączyć do wielkiej akcji mikołajkowej, której inicjatorkami są znana z innych podobnych wydarzeń charytatywnych Anna Kowal z Wieliczki oraz Monikia Jarmołowska. Jak można to zrobić?
koronawirus najnowsze informacje
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje