poniedziałek, 1 sierpnia 2022 08:31

Wieliczka. 60-latek ukradł torebkę z pieniędzmi i ruszył na zakupy

Autor Patryk Trzaska
Wieliczka. 60-latek ukradł torebkę z pieniędzmi i ruszył na zakupy

Kryminalni z Wieliczki zatrzymali podejrzanego 60-latka. Sprawca, pod koniec czerwca w Wieliczce, z terenu prywatnej posesji ukradł torebkę wraz z dokumentami, kartami płatniczymi oraz złotym zegarkiem. Następnie dziewięciokrotnie posłużył się skradzionymi kartami dokonując transakcji sklepowych.

Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 czerwca. Od tej pory kryminalni wielickiej komendy, prowadzili dochodzenie  w związku z kradzieżą torebki wraz z dokumentami, kartami płatniczymi oraz złotym zegarkiem. Jak się później okazało, sprawca dziewięciokrotnie posłużył się skradzionymi kartami płatniczymi na terenie Krakowa dokonując transakcji sklepowych.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy a także działania operacyjne kryminalnych pozwoliły na wytypowanie sprawcy oraz ustalenie jego dokładnego wizerunku. Z akt postępowania wynikało, iż ten sam mężczyzna jest odpowiedzialny za kradzież roweru na terenie Wieliczki o wartości około 1500 zł.

25 lipca około godziny 20:30, patrol kryminalnych zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego złodzieja. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności a ich spostrzeżenia okazały się trafne. Sprawca został zatrzymany.

60-letniemu mężczyźnie postawiono łącznie 12 zarzutów. Dziewięć z nich dotyczyło kradzieży z włamaniem, 2 kradzieży oraz jeden posługiwania się dokumentem innej osoby. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności, bowiem wszystkich tych przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy.

inf./fot. KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje