sobota, 17 grudnia 2022 10:50

Wieliczka. W niedzielę tradycyjna wigilia dla mieszkańców

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. W niedzielę tradycyjna wigilia dla mieszkańców

Wspólne śpiewanie kolęd, degustacje potraw wigilijnych, życzenia i dzielenie się opłatkiem - burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł zaprasza na tradycyjną wigilię dla mieszkańców.

Przedświąteczne spotkanie w Wieliczce rozpocznie się w niedzielę, 18 grudnia o godz. 12:00 na Rynku Górnym. Na scenie dla uczestników zaśpiewa Schola Hosanna, zapraszając wszystkich do wspólnego wykonania najpiękniejszych kolęd. Wigilijnymi potrawami będą częstować Koła Gospodyń Wiejskich z okolic Wieliczki. Będzie można wspomóc akcję charytatywną Zespołu Parafialnego „Caritas”. Odbędzie się też podsumowanie “Choinki z klasą" czyli prezentacja drzewek świątecznych dekorowanych przez szkoły i przedszkola oraz wręczenie nagród w konkursie plastycznym Eko Choinka. Nie zabraknie również tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i życzeń.

Wydarzenie uświetni koncert artystów operowych: Katarzyny Oleś - Blachy i Adriana Domareckiego oraz pianistki Marii Wołodyńskiej - Wheleer, perkusisty Sławomira Puki i gitarzysty Jacka Bieleckiego.

Na tradycyjną wigilię dla mieszkańców Wieliczki zaprasza Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł, Miasto i Gmina Wieliczka i Wielickie Centrum Kultury.

fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje