poniedziałek, 20 grudnia 2021 13:01

Kolędy, życzenia i opłatek - wigilia miejska w Wieliczce [ZDJĘCIA]

Autor Marzena Gitler
Kolędy, życzenia i opłatek - wigilia miejska w Wieliczce [ZDJĘCIA]

W ostatnią niedzielę przed Świętami Bożego Narodzenia na Rynku Górnym w Wieliczce odbyła się tradycyjna Wigilia dla mieszkańców. Życzenia wszystkim mieszkańcom złożył Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z proboszczem parafii św. Klemensa ks. Wojciechem Olszowskim.

W tegorocznym programie uroczystości nie mogło zabraknąć wspólnego kolędowania z udziałem lokalnych muzyków i grup kolędniczych. Na scenie zaprezentowali się: Zespół Kolędniczy OSP z Zabawy, Grupa Kolędnicza z Kokotowa, Schola Hosanna ze Strumian oraz Grupa Kolędnicza z Małej Wsi.

Tradycyjnie życzenia wszystkim mieszkańcom złożył Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z proboszczem parafii św. Klemensa ks. Wojciechem Olszowskim. Na wigilii dla mieszkańców nie zabrakło też posłanki Urszuli Ruseckiej, wicestarosty Henryka Gawora, sekretarza powiatu Rafała Ślęczki i przewodniczącego rady miejskiej Tadeusza Lurańca, który wystąpił na scenie w strażackiej grupie kolędniczej.

Wieliczka Wigilia Urszula Rusecka
Wigilia miejska w Wieliczce - fot. Fb. Urszula Rusecka

Mieszkańcy, działacze samorządowi i włodarze miast i powiatu podzielili się opłatkiem i robili sobie pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem.

Harcerze z Hufca Wieliczka przekazali włodarzowi miasta Betlejemskie Światło Pokoju.  

Wieliczka Wigilia Betlejemskie Światło Pokoju Artur Kozioł burmistrz
Wigilia miejska w Wieliczce - fot. Fb. Wielickie Centrum Kultury

Nie zabrakło też degustacji potraw wigilijnych, którymi częstowały gospodynie z Brzegów, Gorzkowa, Janowic, Mietniowa, Lednicy Górnej, Sułkowa, Podstolic i Węgrzc Wielkich.

Jak co roku podczas spotkania wigilijnego odbyła się zbiórka żywności dla osób potrzebujących, którą zorganizował Parafialny Zespół Caritas.

Na zakończenie świątecznego spotkania, które odbyło się w niedzielę, 19 grudnia, wręczono nagrody i wyróżnienia dzieciom, które wzięły udział w konkursie na najpiękniejszy Bożonarodzeniowy Witraż.

fot. Fb. Wielickie Centrum Kultury

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje