wtorek, 17 stycznia 2023 14:58

Wieliczka. Wręczono Medale Dobroci dla zasłużonych mieszkańców

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Wręczono Medale Dobroci dla zasłużonych mieszkańców

Podczas koncertu świątecznego w Wieliczce wręczono Medale Dobroci. Otrzymali je Włodzimierz Hartabus oraz Elżbieta Sikora.

Podczas świątecznego koncertu w Centrum Solne Miasto burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z prezesem Stowarzyszenia Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce Adamem Markiem Panusiem oraz z proboszczem Parafii św. Pawła ks. Andrzejem Klimarą wręczyli Medale Dobroci, ustanowione jako podziękowanie za wielkie serce i gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Medale otrzymali Włodzimierz Hartabus oraz Elżbieta Sikora.

Wręczono Medale Dobroci - fot. UMiG Wieliczka

„Mało mówi, dużo robi - złoty człowiek” - tak mówią o Włodzimierzu Hartabusie mieszkańcy Sygneczowa i okolic. Pan Włodzimierz przez wiele lat prowadził rodzinną piekarnię i zawsze wspierał potrzebujących, zapewniając im swoje wypieki. Wspierał także organizatorów festynów szkolnych, wydarzeń z udziałem najmłodszych i zawodów sportowych. Jest znanym społecznikiem zaangażowany w sprawy lokalnej społeczności. Jako właściciel specjalistycznego sprzętu i operator koparki zawsze był gotowy do społecznej pracy, pomocy przy usunięciu niebezpiecznego drzewa, przygotowaniu placu pod rozbudowę szkoły, utrzymaniu boiska sportowego. Gdy potrzebna jest pomoc długo się nie zastanawia, jedyne pytanie jakie pada z jego strony - gdzie i o której ma się stawić.  Tytan pracy, odpowiedzialny, pomocny i solidny. Jest prezesem zarządu klubu UKS Sygneczów oraz radnym Rady Miasta Wieliczka.

Wręczono Medale Dobroci - fot. UMiG Wieliczka

Druga nagrodzona to Elżbieta Sikora, która od ponad 20 lat zawodowo, a także na co dzień -  z potrzeby serca wspiera tych, którym życie nie szczędzi ciężkich doświadczeń, zawsze w akcji, o każdej porze dnia i w nocy w gotowości, by nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Przy tym energiczna, pełna entuzjazmu do działania i bezpośrednia w kontakcie. Od kilku lat zaangażowana w prowadzenie Kuchni dla ubogich w Wieliczce przy ul Brata Alojzego Kosiby. W miejscu tym osoby samotne i potrzebujące codziennie dostają ciepły posiłek, odzież i pomoc niezbędną do życia. Kuchnia każdego dnia wydaje blisko 100 posiłków dziennie. Pani Ela dba, by obiadów dla wszystkich wystarczyło, ale też służy radą, wysłucha i pomoże. Dla osób odwiedzających Bułkę z Masłem – bo tak nazywa się ta kuchnia – często jest to jedyne pewne i stałe miejsce w ich życiu, gdzie znajdują ciepło, wytchnienie, odpoczynek i dobre słowo. Panią Ela znają już wszyscy po imieniu, wiedzą że ich nie odtrąci, obdarzy ciepłem, szacunkiem i zrozumieniem.

Pani Ela to mieszkanka Krzyszkowic oddana całym sercem sprawom swojego osiedla. Zainicjowała powstanie OSP Wieliczka Krzyszkowice, wspiera działalność seniorów, którzy mają możliwość spotkań, integracji przy rozmowie i wspólnej zabawie w Domu Ludowym. Wspiera inne grupy animujące życie społeczne w Krzyszkowicach. Pani Ela - zaraża entuzjazmem i pozytywną energią. Wulkan energii, kobieta do zadań specjalnych, skoncentrowana na działaniach, które służą mieszkańcom, a w szczególności ludziom w potrzebie.

Wręczono Medale Dobroci - fot. UMiG Wieliczka

Nagrody wręczono podczas koncertu dziecięcego Zespołu „Prowadź Mnie” z Wieliczki z członkami zespołu "Skaldowie” na czele z Jackiem Zielińskim.

Zespół muzyczny „Prowadź Mnie” powstał w lipcu 2021 roku w pierwotnej formie, jako "wakacyjne kółko muzyczne". W chwili obecnej skupia już ponad setkę dzieci i młodzieży z Wieliczki i okolic. W pierwszym roku działalności, od września 2021 do dzisiaj, zespół dał wiele koncertów, nagrał teledyski oraz płyty CD. Co drugą niedzielę można go usłyszeć na mszy św. o godz. 11.00 w Wieliczce Krzyszkowicach, w kościele św. Pawła.  Zespół działa pod kierownictwem Pawła Piotrowskiego.

Wręczono Medale Dobroci - fot. UMiG Wieliczka

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje