niedziela, 13 czerwca 2021 06:57

Wieliczka. Zjazd Małych Bohaterów

Autor Tomasz Stępień
Wieliczka. Zjazd Małych Bohaterów

Od kilkunastu lat Wieliczka na kilka dni  jest domem dla wyjątkowych rodzin, które połączyło życie z chorobą. Zjazdy stały  się czasem wytchnienia i wymiany doświadczeń.

Mali Bohaterowie to część  naszej wielickiej społeczności i nawet w tym trudnym czasie Wieliczka staje się  centrum łączności.  

– 11 czerwca powinniśmy rozpocząć Zjazd Dzieci z  Zespołem Leigha w Wieliczce. Niestety pandemia uniemożliwiła nam spotkanie w tym  terminie – mówi Magdalena Golonka, Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka. – Jednakże na znak pamięci połączyliśmy się online z Małymi Bohaterami z Pól Miłosierdzia w Brzegach, gdzie rośnie dębowy las Małych Bohaterów – dodaje.

Na  znak pamięci zasadzono dzisiaj kolejne 16 dębów dla Małych Bohaterów, którzy w  ostatnim czasie dołączyli do Stowarzyszenia.

Swój dąb w wyjątkowym parku w  Brzegach zyskali: Aleksy z Chrzanowa, Marysia z Warszawy, Oskar z Białegostoku, Norbert z Bydgoszczy, Julia z Legnicy, Natalia z Warszawy, Gosia z Warszawy, Kubuś z Warszawy, Jaś  ze Szczecina, Agatka z Gdańska, Adaś ze Szczucina, Pola z  Nidzicy, Emilka z Zawiercia, Maksiu z Raciborza, Krzyś z  Czarnej, Lilianka z Sopotu.

W sadzeniu drzew w Brzegach  uczestniczyli m.in.: Artur Kozioł Burmistrz Wieliczki, Jolanta Kuc Prezes  Stowarzyszenia Mali Bohaterowie wraz z Olą, Monika Meleń, dziennikarka od lat  wspierająca Małych Bohaterów oraz ks. Paweł Centnar, który poprowadził modlitwę  za dzieci z Zespołem Leigha i ich rodziny, o łaskę zdrowia i mocy w trudnych  zmagań każdego dnia.

Jak zawsze obecni byli również przedstawiciele Miejsko  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce i Urzędu Miasta w Wieliczce,  którzy dotychczas przygotowywali czerwcowe zjazdy Małych Bohaterów.

– Mamy  nadzieję, że chociaż nie w czerwcu to w innym terminie będziemy mogli się  spotkać osobiście z Małymi Bohaterami w Wieliczce i Brzegach – mówią pracownicy wielickiego GOPS-u.

Podczas  spotkania online niespodzianką było również wykonanie muzycznych utworów  dedykowanych Małym Bohaterom przez grupę "Uwielbienie w rytmie  serca".

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje