wtorek, 27 września 2022 13:46

Wielka gwiazda Hollywood pojawi się w środę w Oświęcimiu

Autor Norbert Kwiatkowski
Wielka gwiazda Hollywood pojawi się w środę w Oświęcimiu

To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich zwiedzających, którzy pojawia się w środę w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz. Swoją wizytę potwierdził sam Arnold Schwarzenegger.

Były gubernator stanu Kalifornia zwiedzi zarówno były obóz Auschwitz I, jak i Auschwitz II-Birkenau, miejsce masowej zagłady Żydów. Odwiedzi także jedyną zachowaną synagogę w Oświęcimiu i sąsiadujące z nią Muzeum Żydowskie.

Organizatorem wizyty Schwarzeneggera jest Auschwitz Jewish Center Foundation założona, założona by upamiętnić miejscową społeczność żydowską oraz uczyć o współczesnych zagrożeniach wynikających z antysemityzmu oraz innych uprzedzeń.

Urodził się 30 lipca 1947 roku w austriackiej wiosce Thal, niedaleko Graz, w niezamożnej, katolickiej rodzinie. Do Stanów udał się w 1968 roku, w wieku 21 lat. Zamieszkał w Kalifornii, gdzie oprócz treningów brał udział w lekcjach angielskiego w kalifornijskim Santa Monica College.

W Hollywood debiutował w 1969 roku, grając główną rolę w komedii "Herkules w Nowym Jorku". Wśród jego najsłynniejszych ról możemy odnotować m.in.: Terminator, Komando, Gliniarz w Przedszkolu czy też Uciekinier.

Foto: Unsplash

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka