sobota, 7 października 2023 08:26

Wielka inwestycja na lotnisku Kraków-Balice wciąż pod znakiem zapytania. Mieszkańcy nie wyrażają zgody

Autor Norbert Kwiatkowski
Wielka inwestycja na lotnisku Kraków-Balice wciąż pod znakiem zapytania. Mieszkańcy nie wyrażają zgody

Władze lotniska Kraków-Balice mają w planach wybudowanie nowego pasu startowego. Inwestycja ma kosztować około miliarda złotych i przynieść Małopolsce nawet 10 tysięcy nowych miejsca pracy. Niestety sytuacja jest skomplikowana...

Nowy pas startowy to kluczowy element modernizacji infrastruktury krakowskiego lotniska, dla którego ta inwestycja jest niezbędna.

Wpływy jakie generuje tak wielki ruch na lotnisku Kraków Airport przynosi korzyści dla całego regionu, jednak największy sprzeciw wobec tego remontu mają mieszkańcy najbliższych miejscowości. Jak można się domyślić - ich obawy dotyczą jeszcze większego hałasu, który zakłóca ich spokój.

Tak więc - inwestycja po raz kolejny została zawieszona - a żeby miała szansę ruszyć, potrzebny jest nowy raport środowiskowy, o którego pozytywny koniec będzie niezwykle trudno.

Władze lotniska odbyły już konsultacje z włodarzami okolicznych gmin. Plan Generalny rozwoju Lotniska Kraków otrzymało miasto Kraków oraz pozostałe gminy sąsiadujące z portem: Zabierzów, Liszki, Wielka Wieś, Zielonki, Czernichów, Krzeszowice, Michałowice i Alwernia.

Przypomnijmy, że rozpoczęcie prac przy rozbudowie pasa startowego boryka się z problemami już od 8 lat. Czas najwyższy na konkrety!

Foto: Wikipedia‌‌‌‌

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka