poniedziałek, 5 lutego 2024 11:50

Wielkie wydarzenie w Wieliczce. W Solnym Mieście odbył się tradycyjny Królewski Bal

Autor Patryk Trzaska
Wielkie wydarzenie w Wieliczce. W Solnym Mieście odbył się tradycyjny Królewski Bal

Cóż to były za emocje! W piątek, (2 lutego) odbył się tradycyjny Królewski Bal w wielickim Solnym Mieście. Całe wydarzenie tradycyjnie patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Artur Kozioł.

Bal rozpoczął się tradycyjnie wspólnym polonezem, który poprowadził Zespół Regionalny Mietniowiacy. – Przez te ostatnie tygodnie spotykaliśmy się na różnych wydarzeniach, którymi rozpoczynaliśmy nowy – 2024 rok. Dwa tygodnie temu ponad tysiąc osób uczestniczyło w Koncercie Noworocznym. Był to niesamowity widok, ale brakowało jednego – tańca. Bardzo Państwu dziękuję bo czuję, jakby to Państwo zaprosili nas na ten dzisiejszy bal. I jeszcze jedno – nie może się obyć bez życzeń, a więc szczęścia, pomyślności i żeby ten Karnawał był przedsmakiem szczęśliwych dni, którymi – mam nadzieję – będzie wypełniony cały rok, dla Państwa i dla nasz wszystkich. – życzył otwierając Bal Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

Zabawę taneczną poprowadził zespół Blue Transfer. Z kolei partnerami wydarzenia byli: Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Wielickie Centrum Kultury.

Artykuł sponsorowany

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka