środa, 14 października 2020 09:41

38-latek Więzienie za jazdę pod wpływem alkoholu

Autor Mirosław Haładyj
38-latek Więzienie za jazdę pod wpływem alkoholu

Niestosowanie się do wyroku sądu i kilkukrotne kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości przez 38-letniego mieszkańca powiatu suskiego zostało ukarane. Zgodnie z wyrokiem sądu nieodpowiedzialny kierowca trafi na 3-letnią odsiadkę.

Kiedy w marcu br. w Zembrzycach policjanci zatrzymali kierowcę BMW, był on już dwukrotnie prawomocnie skazany przez Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej w związku z prowadzeniem w stanie nietrzeźwości pojazdów mechanicznych. W czasie tej marcowej kontroli, policjanci ustalili, że podobnie jak w poprzednich przypadkach mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości.
Miesiąc później w kwietniu w Suchej Beskidzkiej, ponownie został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji, gdy kierował pojazdem mając ponad 2,5 promila alkoholu oraz pomimo użycia przez policjantów sygnałów dźwiękowych i świetnych oznakowanego radiowozu, nadal kontynuował jazdę.

W drugiej połowie maja br. policjanci ponownie zatrzymali tego samego nieodpowiedzialnego kierowcę, tym razem w Makowie Podhalańskim. Wynik jego badania na stan trzeźwości wykazał jeszcze więcej bo niecałe 3 promile alkoholu.
We wrześniu Sąd Rejonowy w Suche Beskidzkiej podsumował zachowanie kierowcy i orzekł wobec niego karę 3 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych a także świadczenie pieniężne w kwocie 20 tys zł. na rzecz Funduszu Pomocy pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje