wtorek, 18 maja 2021 11:46

Windy i podjazdy, które ułatwiają życie. „Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie”

Autor Artykuł sponsorowany
Windy i podjazdy, które ułatwiają życie. „Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie”

Coraz lepiej rozumiemy, że są wśród nas osoby, którym pokonanie schodów stwarza poważne trudności. To nie tylko osoby na wózkach, ale rodzice z małymi dziećmi czy seniorzy. Dostępność to dziś nie tylko wymóg prawa, ale też kwestia wizerunkowa. Podjazd czy winda dla niepełnosprawnych, która umożliwi im normalne funkcjonowanie, powinny być już normą. Takie urządzenia wykonuje od lat Podkarpackie Przedsiębiorstwo Dźwigowe REEDO.

Ustawa z 19 Lipca 2019 o  zapewnieniu dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami

Obowiązek budowania obiektów bez barier lub przystosowanie ich dla niepełnosprawnych wynika z ustawy z 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Dotyczy to sektora publicznego, ale coraz więcej firm prywatnych też wdraża tę zasadę, tym bardziej, że można na to otrzymać dofinansowanie z rządowego programu Dostępność Plus. Przystosowane dla niepełnosprawnych w pierwszej kolejności powinny być urzędy miast i gmin, szpitale, ośrodki zdrowia, placówki pomocy czy szkoły. Ale urządzenia można też zamontować w domach, w których mieszkają osoby niepełnosprawne.

Dofinansowania do pochylni i platform

Na budowę pochylni dla wózków czy platform można otrzymać dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PEFRON), który finansuje nawet 95% kosztów inwestycji z  programu "Likwidacja barier architektonicznych". Mogą z niego korzystać też osoby, które chcą wybudować takie urządzenie przy swoim domu. Dokumentacje składa się w przypadku osoby mieszkającej na terenie miasta w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, a w przypadku osoby mieszkającej na terenie powiatu - w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. O resztę środków na budowę takiego urządzenia można aplikować w swojej gminie czy mieście.

Podkarpackie Przedsiębiorstwo Dźwigowe REEDO.

Budową platform i podjazdów zapewniających wygodny i bezpieczny transport osób niepełnosprawnych od 2006 roku zajmuje się Podkarpackie Przedsiębiorstwo Dźwigowe REEDO. Firma specjalizuje się w produkcji, dostawie i montażu urządzeń dźwigowych, podnośników transportowych oraz podjazdów. Prowadzi również modernizacje i remonty urządzeń już istniejących.

Tajemnica sukcesu

- Stosowane przez nasz zakład technologie oraz patenty, należą do najnowocześniejszych rozwiązań – mówi Wojciech Teleżyński, Dyrektor ds. sprzedaży REEDO. – Zapewniamy fachowość dzięki systematycznie podnoszonym kwalifikacjom, dostosowując je do wymogów rynku. Proponowane przez nas urządzenia charakteryzują się łatwością obsługi, spełniając przy tym obowiązujące przepisy i normy. Stawiamy nacisk na maksymalne bezpieczeństwo użytkowania, wytrzymałość oraz funkcjonalność. Zwracamy też uwagę na profesjonalne, estetyczne i nowoczesne wykonanie - podkreśla.

Platformy i pochylnie

Platformy pionowe (windy dla niepełnosprawnych) przeznaczone są do transportu osób na wózkach wraz z osobą towarzyszącą. Każda platforma dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb klienta. Bardzo dobrze sprawdza się w nawet trudnych warunkach zewnętrznych. Urządzenie spełnia wszystkie normy i posiada niezbędne certyfikaty. Firma oferuje też na nie aż do 10 lat gwarancji.

Pochylnie dla niepełnosprawnych firmy REEDO umożliwiają wygodny i samodzielny wjazd do budynku dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jest to tanie rozwiązanie, nie wymagające dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją. Precyzja wykonania gwarantuje najwyższą jakość i stabilność konstrukcji. Podesty wykonywane są najczęściej z krat WEMA zapewniających antypoślizgową powierzchnię. Po obu stronach wjazdu montowane są podwójne balustrady, zapewniające wygodne oparcie dla osoby poruszającej się po pochylni

Dlaczego warto wybrać właśnie firmę Reedo?

Dlaczego warto wybrać właśnie firmę Reedo? - Jesteśmy na rynku od 2006, zdobywając w tym czasie bardzo duże doświadczenie w realizacji setek zleceń produkcyjno - instalacyjnych w zakresie platform i pochylni -  mówi Wojciech Teleżyński. - Do każdego klienta podchodzimy bardzo indywidualnie stosując najlepsze możliwe rozwiązania. Nasi klienci podkreślają, że największe atuty REEDO to dokładność, estetyka i bezpieczeństwo, przy połączeniu z kompleksową obsługą od projektu do odbioru, co stawia naszą firmę w grupie solidnych partnerów - dodaje.

Dużym atutem firmy REEDO jest też krótki czas realizacji zamówienia. - Po podpisaniu umowy z klientem, rozpoczynamy proces realizacji. Termin instalacji uzależniony jest głównie od potrzebnych prac budowlanych, przygotowujących stanowisko pod platformę lub pochylnię. Średni czas realizacji to około 30 dni.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje