wtorek, 13 lipca 2021 14:52

Windykacja w Krakowie: gdzie szukać profesjonalnej pomocy?

Autor Artykuł sponsorowany
Windykacja w Krakowie: gdzie szukać profesjonalnej pomocy?

Prędzej czy później niemal każdy przedsiębiorca spotyka się z sytuacją, w której windykacja długów to konieczność. Wówczas podejmują samodzielnie działania takie jak pisanie maili z przypomnieniem o spłacie, czy wykonywanie ponaglających telefonów. Bywa jednak, że kontrahent jest wyjątkowo uparty lub sam ma problemy finansowe. Wtedy koniecznością okazuje się windykacja z pomocą profesjonalistów. Czy faktycznie warto korzystać z takich usług?

Skuteczność firm i kancelarii windykacyjnych

W sieci znajdziemy mnóstwo firm oferujących usługi windykacji. Niestety niewiele z nich zostało założonych przez wykwalifikowane osoby, które mają potrzebną wiedzę i znajomość przepisów prawnych. Co więcej, często zapewniają tylko usługi windykacji miękkiej, czyli przedsądowej - polegającej na wysyłaniu maili, wezwań do zapłaty i kontaktowaniu się z dłużnikiem. Gdy to wszystko nie przynosi rezultatów, to i tak są zmuszeni do przekazania sprawy prawnikowi (gdyż sami nie posiadają odpowiednich uprawnień).

Dlatego w wielu sytuacjach to właśnie kancelaria bywa lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim usługi takiego podmiotu są kompleksowe. Kancelarie pomagają w odzyskaniu długu od A do Z – prowadzając najpierw działania miękkie, wysyłając przedsądowe wezwania do zapłaty, a w razie potrzeby – negocjując z dłużnikiem w imieniu klienta. Dysponują również wiedzą, zasobami i możliwościami, które pozwalają im na w pełni legalne wykonywanie kolejnych kroków podczas windykacji.

Etap polubowny bywa wyjątkowo skuteczny

Według statystyk, ponad 70% takich spraw kończy się po otrzymaniu ostatecznego przedsądowego wezwania do zapłaty ze strony kancelarii prawnej. Podpis prawnika daje do zrozumienia, że sprawa jest poważna i w razie potrzeby zostanie skierowana do sądu. Jednak wszystko i tak zawsze musi zaczynać się od czynności polubownych.

Jeśli windykacja przedsądowa okaże się nieskuteczna, kancelaria podejmuje dalsze kroki – zawsze zgodnie z wolą klienta. Wówczas odzyskanie długu odbywa się na drodze dobrowolnej lub nie. Zwlekanie z zapłatą wierzytelności może skutkować windykacją sądową i komorniczą. Prawnik będzie reprezentować klienta podczas postępowania, wyeliminuje też ryzyko popełnienia błędów formalnych, oraz przedstawi wszystkie szanse i zagrożenia wynikające z takiego postępowania.

Kiedy windykacja sądowa i komornicza to konieczność...

Windykacja w Krakowie i każdym innym polskim mieście może być szybka oraz skuteczna - pod warunkiem, że prowadzi ją wykwalifikowany podmiot. Przy wyborze kancelarii lub firmy windykacyjnej zawsze warto zwrócić uwagę na doświadczenie, najlepiej poparte statystykami i liczbą wygranych postępowań. Znaczenie ma również obecność specjalistów w zespole, czyli osób zaznajomionych z dziedziną windykacji i prowadzących szeroko zakrojone, kompleksowe i nieraz autorskie czynności formalne oraz prawne.

Bardzo dobrym sygnałem jest również fakt, że dana kancelaria lub firma oferuje wstępny, darmowy audyt sprawy. Wtedy od razu dowiadujemy się o szansach i możliwościach odzyskania zaległej płatności. Liczy się więc doświadczenie, zaplecze, wiedza, oraz konkretne działania, które pozwolą na realną spłatę długu.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje