piątek, 7 czerwca 2024 14:06

Wiśnicz zaprasza na dwudniowe święto. Będzie jarmark, parada i koncert zespołu Piersi

Autor Marzena Gitler
Wiśnicz zaprasza na dwudniowe święto. Będzie jarmark, parada i koncert zespołu Piersi

W najbliższy weekend 8-9 czerwca odbędą się Dni Wiśnicza. Dwudniowemu wydarzeniu będzie towarzyszył Jarmark Wiśnicki oraz Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych. Gwiazdą imprezy będzie zespół Piersi.

Początek czerwca to tradycyjne Dni Wiśnicza. W bogatym programie wydarzenia są parady, koncerty, stoiska z regionalnymi przysmakami i rękodziełem. Wszystko to co roku przyciąga tu rzesze gości z całego rejonu. Tym, na co czeka wielu mieszkańców jest tradycyjny Jarmark Wiśnicki oraz widowiskowa XXVI Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych, na której zaprezentują się zespoły z całej Małopolski.

W sobotę, 8 czerwca o godz. 20 gwiazdą wieczory będzie zespół Piersi, a po koncercie zabawa przedłuży się prawie do północy w czasie dyskoteki pod chmurką.

Warto dodać, że organizowane z okazji rocznicy lokacji miasta Dni Wiśnicza rozpoczęła już część oficjalna. W piątek, 7 czerwca o godz. 15 władze samorządowe i mieszkańcy spotkali się przy pomniku Stanisława Lubomirskiego, który w 1616 uzyskał dla Nowego Wiśnicza prawa miejskie. W założonym przez siebie mieście Lubomirski ufundował barokowy kościół farny i ratusz, a jako wotum za zwycięstwo pod Chocimiem w 1621 r. na wzgórzu obok zamku wybudował klasztor karmelitów bosych.

fot. Kawior - Praca własna/Wikimedia Commons

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka