sobota, 29 października 2022 19:03

Wizyta Ambasadora Rumunii w Wieliczce

Autor Tomasz Stępień
Wizyta Ambasadora Rumunii w Wieliczce

W piątek, 28 października 2022 r. Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł gościł w Wieliczce Ambasadora Rumunii w Polsce Cosmin Onisii, który przybył do Wieliczki wraz z samorządowcami i przedsiębiorcami z okręgu Jassy.

Ambasadorowi towarzyszył również Konsul Honorowy Rumunii w Polsce Ignat Timar.W skład delegacji z okręgu Jassy weszli:- Costel ALEXE, Przewodniczący Rady Okręgu Iasi,- Marius DANGĂ, Wiceprzewodniczący Rady Okręgu Jassy,- Romeo VATRĂ, Dyrektor Generalny Międzynarodowego Portu Lotniczego-Iași,- Mihail DORUȘ, Dyrektor Generalny Apavital-Iasi- Eduard BOZ, Dyrektor Generalny Metropolitalnego Związku Transportu Publicznego - Jassy.

W pierwszej części wizyty Burmistrz Wieliczki zaprosił gości do zapoznania się z nowymi inwestycjami w naszym  mieście, zarówno tymi już zakończonymi, jak również będącymi w realizacji. Delegacja z Rumunii poznała Wielicką Mediatekę, szkołę, sportową, nowy dworzec autobusowy, powstającą nowoczesną stacje uzdatniania wody w Bogucicach.

Następnie goście udali się do Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej, gdzie odbyły się 2 spotkania z działającymi tam firmami: Moraj i Answear. A na zakończenie odwiedzili jeszcze Campus Misericordiae w Brzegach.Podczas spotkania, wymieniano doświadczenia samorządowe z Polski i Rumunii, rozmawiano o współpracy gospodarczej oraz wspólnej organizacji konferencji ekonomicznej.

fot: UM Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje