poniedziałek, 5 października 2020 12:35

Wojewoda kontra posłowie i senator PO. Zobacz nagranie z konferencji przed MUW w Krakowie!

Autor Marzena Gitler
Wojewoda kontra posłowie i senator PO. Zobacz nagranie z konferencji przed MUW w Krakowie!

- Sytuacja epidemiczna w Małopolsce jest opanowana i nie ma co robić politycznych hucp - powiedział do dziennikarzy wojewoda Małopolski. Łukasz Kmita przeszkodził w konferencji prasowej posłów i senatora PO, którzy spotkali się z dziennikarzami przed kontrolą poselską w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie w związku z sytuacją epidemiczną.

Senator Bogdan Klich, posłowie Marek Sowa i Aleksander Miszalki zaprosili w poniedziałek na konferencję prasową przez budynkiem Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego  przy ul. Basztowej w Krakowie. Celem ich interwencji było uzyskanie od urzędników wojewody odpowiedzi o działania związane z epidemią. Przypomnieli, że w Małopolsce jest coraz gorzej, a dane statystyczne wskazują, że może pojawić się jeszcze więcej stref z obostrzeniami. Zagrożony wprowadzeniem strefy żółtej jest powiat krakowski i stolica województwa.

W pewnym momencie ich wypowiedź przerwał wojewoda Łukasz Kmita, który wyszedł do dziennikarzy i krytycznie ocenił działania posłów PO.

Kontrola działań państwa w celu walki z pandemią koronawirusa

NA ŻYWO: Konferencja ws. kontroli parlamentarnej działań Państwa w walce z pandemią koronawirusa.

Posted by Platforma Obywatelska - Małopolska on Monday, October 5, 2020

Niestosowność zachowania wojewody zauważył senator Bogdan Klich, który przypomniał, że nie wchodzie się na konferencję drugiej osoby. Jednak przerywanie konferencji prasowych w naszym kraju stało się ostatnio modą. Przypomninamy, że 1 maja konferencję Konfederacji w czasie kampanii przed wyborami prezydenckimi przerwał Radosław Sikorski (PO), a 18 sierpnia konferencję ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego przerwał poseł Dariusz Joński (KO), który pytał go o pieniadze za respiratory.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje