piątek, 23 sierpnia 2019 11:44

Wojewoda w Szczucinie. Czy uda sie zapobiec kolejnej powodzi?

Autor Marzena Gitler
Wojewoda w Szczucinie. Czy uda sie zapobiec kolejnej powodzi?

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik spotkał się 20 sierpnia br. z samorządowcami powiatu dąbrowskiego. Spotkanie odbyło się w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie.

20 sierpniau w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie odbyło się spotkanie poświęcone tematyce powodzi, jaka nawiedziła w ostatnich latach Powiat Dąbrowski, w tym przede wszystkim poprawy bezpieczeństwa powodziowego na Powiślu.

Na zaproszenie Lesława Wieczorka – Starosty Dąbrowskiego w posiedzeniu uczestniczył Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski, a także posłowie: Wiesław Krajewski oraz Michał Wojtkiewicz. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie m.in.: Jacek Kowalczyk – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej oraz Jacek Gołda – Dyrektor Wydziału Rolnictwa. Obecni byli także Piotr Filipek – p.o. z-cy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Radosław Radoń – zastępca Dyrektora ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Krakowie. W posiedzeniu udział wzięli również samorządowcy z terenu Powiatu Dąbrowskiego oraz przedstawiciele służb i inspekcji.

– W kontekście bezpieczeństwa powodziowego mówimy o trzech obszarach działań: zapobieganiu, prowadzeniu akcji w trakcie powodzi oraz usuwaniu skutków powodziowych. Priorytetem jest to, aby skutecznie zapobiegać szkodom, aby region był dobrze przygotowany. Trzeba przy tym pamiętać, że każdy region ma swoją specyfikę i każda powódź jest inna. Inna jest powódź w górach, inna tutaj, na Powiślu Dąbrowskim. Niezmiennie w takich sytuacjach liczą się dobra koordynacja działań i sprawny przepływ informacji – podsumował wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Po posiedzeniu, na zaproszenie Marzeny Noga – Sołtys Wsi Suchy Grunt, uczestnicy udali się na spotkanie z mieszkańcami Suchego Gruntu. Głównym tematem spotkania była pomoc dla osób poszkodowanych podczas tegorocznej powodzi. Wojewoda Małopolski odwiedził także plac budowy nowej strażnicy w Dąbrowie Tarnowskiej.

inf. i foto: Powiat Dąabrowski, UM Szczucin

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje