piątek, 10 stycznia 2020 12:48

Wojnicz. Auto zmiażdzone przez ciężarówkę ze żwirem. Strażacy mieli problem

Autor Marzena Gitler
Wojnicz. Auto zmiażdzone przez ciężarówkę ze żwirem. Strażacy mieli problem

Dramatycznie wyglądający wypadek wydarzył się dziś na wschodniej obwodnicy Wojnicza. Osobowa skoda zderzyła się z ciężarówką, prowadzoną przez mieszkańca powiatu limanowskiego. Droga wojewódzka w kierunku Zakliczyna była całkowicie zablokowana przez kilkadziesiąt minut.

Dzisiaj przed godziną siódmą rano na skrzyżowaniu drogi gminnej z drogą wojewódzką W975 w Wojniczu, na wysokości cmentarza, doszło do groźnego wypadku. Samochód osobowy wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy przewożący kilkadziesiąt ton żwiru. Na miejscu musieli interweniować strażacy, którzy przy pomocy specjalistycznego sprzętu wycinali metalowe elementy samochodu, by uwolnić zakleszczonego kierowcę. Ratownicy udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i przetransportowali go w stanie ciężkim do tarnowskiego szpitala. Droga w kierunku Zakliczyna była całkowicie zablokowana przez kilkadziesiąt minut, do czasu wykonania niezbędnych czynności przez policjantów, którzy przyjechali ustalić przyczynę tego zdarzenia drogowego.

Wstępne ustalenia wykonane na miejscu przez policjantów oraz wynikające z relacji świadków wskazują, że 31-letni kierowca skody Octavii jechał drogą gminną od Wojnicza i chciał przejechać na wprost przez wschodnią obwodnicę Wojnicza w kierunku miejscowości Isep. W tym czasie w kierunku Zakliczyna tą obwodnicą jechał pojazd ciężarowy kierowany przez 37-letniego mieszkańca powiatu limanowskiego. Gdy ten dojeżdżał do skrzyżowania, tuż przed jego samochód wyjechał kierowca skody. Doszło do zderzenia pojazdów, a osobówka została zepchnięta kilkanaście metrów za skrzyżowanie. Kierowca ciężarówki w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Droga wojewódzka została odblokowana o godzinie 9.00. Policjanci pracujący przy tym wypadku sprawdzają jego okoliczności oraz przyczyny. Zostaną one wyjaśnione w ramach postępowania prowadzonego przez komendę miejską w Tarnowie.

inf. i foto: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje