czwartek, 5 maja 2022 20:46

Wronowice: Pożar wybuchł w kotłowni. Do akcji wkroczył mieszkaniec budynku z gaśnicą samochodową

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Wronowice: Pożar wybuchł w kotłowni. Do akcji wkroczył mieszkaniec budynku z gaśnicą samochodową

5 maja o godzinie 12.18 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Łososina Dolna oraz OSP Tęgoborze zostały wezwane do Wronowic.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w kotłowni zlokalizowanej na poziomie piwnicy jednorodzinnego budynku mieszkalnego powstał pożar. Wszyscy domownicy opuścili budynek przed przybyciem pierwszego zastępu straży, nie odnosząc obrażeń i nie uskarżając się na żadne dolegliwości.

Jeden z mieszkańców podjął próbę ugaszenia pożaru z wykorzystaniem samochodowych gaśnic proszkowych, a następnie wody z węża ogrodowego, co spowodowało ograniczenie pożaru. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody. Ustawiono przed wejściem do kotłowni wentylator oddymiający w celu szybszego oddymienia pomieszczenia.

Dalsze działania polegały na sprawdzeniu kotłowni za pomocą kamery termowizyjnej. Sprawdzono pomieszczenia znajdujące się bezpośrednio nad kotłownią pod kątem zagrożenia pożarowego. Wyniesiono i dogaszono za pomocą jednego prądu wody nadpalonego materiału palnego znajdującego się w kotłowni. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje