piątek, 23 czerwca 2023 12:14

"Wróżka Brudasówka", "Krakowiak" i "Rzepka" - tak bawiono się w Babicy

Autor Mirosław Haładyj
"Wróżka Brudasówka", "Krakowiak" i "Rzepka" - tak bawiono się w Babicy

W niedzielę 18 czerwca w Szkole Podstawowej w Babicy odbył się Festyn Rodzinny. Jak co roku, czekało na wszystkich wiele atrakcji i niespodzianek, a główną z nich był rower ufundowany przez Burmistrza Gminy Wadowice.

Całość imprezy rozpoczął gościnny występ Wspólnoty Rodzin, działającej przy parafii w Choczni. Mogliśmy podziwiać aktorską grę w przedstawieniu bajki pt. „Wróżka Brudasówka”.

Przy pięknej pogodzie mogliśmy spędzić wspólnie czas, podziwiając talenty naszych uczniów i wspaniale bawiąc się. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego wcieliły się w role bohaterów wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Trzecioklasiści zaś zaprezentowali piękny i żywo wykonany taniec – „Krakowiaka” w strojach regionalnych.

Nie zabrakło także pięknych wierszy i życzeń skierowanych do naszych kochanych Rodziców w wykonaniu uczniów klas I – III, gdyż nasz festyn był podkreśleniem święta Mamy i Taty.

Na placu zabaw można było do woli zjeżdżać na nadmuchiwanych ślizgawkach lub upiększyć twarz kolorowym tatuażem. Oczywiście nie mogło i zabraknąć rywalizacji sportowych, które odbywały się na boisku szkolnych.

Czas szybko mijał w bardzo radosnej atmosferze. Na zakończenie pani dyrektor Elżbieta Jończyk serdecznie podziękowała wszystkim za wspólnie spędzony czas i zaprosiła do tańca „Belgijki”

Inf. i foto: UMW

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka