niedziela, 28 czerwca 2020 11:18

Wybory do poprawki? Na niektórych kartach brak pieczęci

Autor Marzena Gitler
Wybory do poprawki? Na niektórych kartach brak pieczęci

O nieprawidłowościach informują wyborcy w Zakopanem. W jednej z komisji kobieta dostała kartę do głosowania bez pieczęci. Jej głos będzie nieważny. Takich kart  może być więcej.

Jak informuje portal 24tp.pl, zgłosiła się do niego zaniepokojona mieszkanka Zakopanego, która dostała do głosowania kartę bez czerwonej pieczęci miejscowej Komisji Wyborczej. Do zdarzenia doszło w Komisji Wyborczej nr 7 na Chramcówkach. Przy wrzucaniu głosu do przezroczystej urny zauwazyła, że kart bez pieczęci było więcej. Takie głosy będą uznane za nieważne.

Pamiętajmy, by sprawdzać przed głosowaniem czy na kartach są odpowiednie pieczęcie, a jeśli karta jest wadliwa - trzeba poprosić przewodniczącego komisji o wymianę.

Pieczęcie powinny znajdować się na dole strony. Muszą być czerwone - Jedna to pieczęć PKW, druga konkretnej komisji wyborczej, w której głosujemy. Znajdują się na dole karty do głosowania.  

zobacz też:

Wybory 2020: Kolejki do lokali wyborczych. Zanosi się na wysoką frekwencję
O godzinie 7.00 zostały otwarte lokale Obwodowych Komisji Wyborczych – to ponad 25 000 punktów. – Efektem wprowadzenia rygorów sanitarnych jest to, że szybkość oddania głosu jest znacznie zmniejszona – powiedział w czasie konferencji prasowej o godzinie 10.00 Sylwester Marciniak, przewodniczący Pań…
Podhale

Podhale - najnowsze informacje