poniedziałek, 14 czerwca 2021 18:39

Wybuch gazu na budowie zakopianki

Autor Tomasz Stępień
Wybuch gazu na budowie zakopianki

Przerwany gazociąg, wyciek gazu i wybuch – dziś po godzinie 19-tej w rejonie Klikuszowej, 60 metrów od ruchliwej zakopianki, mogło dojść do tragedii. Na szczęście ranna została tylko jedna osoba. Jak informuje portal Onet, gazociąg został naruszony koparką przez robotników budujących drogę.

– Koparka pracująca na miejscu budowy drogi przerwała główną magistralę gazową prowadzącą do Zakopanego. To gruba rura o szerokości 300 mm. Doszło do bardzo potężnego jej rozszczelnienia – powiedział portalowi Onet.pl Piotr Krygowski, rzecznik prasowy nowotarskiej straży pożarnej. W wyniku tego eksplodowały opary gazu. Huk był słyszany nawet kilka kilometrów dalej. Na miejsce skierowano kilkanaście zastępów straży pożarnej.

W wyniku eksplozji poszkodowany został jeden z robotników pracujących przy budowie drogi. Zakopianka jest całkowicie zablokowana. Dodatkowo gaz przestał płynąć do tysięcy domów na Podhalu, zakręcono bowiem - ze względów bezpieczeństwa - główny zawór tego gazociągu w Mszanie Dolnej. Ta sytuacja na pewno nie zmieni się do rana. Jednak, jak informuje Onet, w miejscu uszkodzenia gaz nadal się ulatnia. Zawór w Mszanie jest kilkadziesiąt kilometrów dalej i nawet po zakręceniu gaz do Klikuszowej będzie jeszcze płynął przez dwie godziny.

Wybuch gazu na głównej magistrali na Podhalu

Opublikowany przez Góral Info Poniedziałek, 14 czerwca 2021

Czytaj też:

Wybuch gazu w Rdzawce – zakończono spawanie rurociągu
Dziś około godziny 13.00. ekipa zakładu gazownictwa zakończyła spawanie rurociągu gazowego. Po wykonaniu prześwietlenia spawów rozpoczęła się procedura napełniania rurociągu gazem. W poniedziałek 14 czerwca po godz. 19.00. doszło do rozszczelnienia rury gazowej podczas prac na drodze serwisowej, na…

fot: screen/Facebook Góral Info

Podhale

Podhale - najnowsze informacje