środa, 15 listopada 2023 17:51

Wyciągnęli go z auta i rzucili na ziemię. Przed policją jeden ukrył się w... dywanie

Autor Marzena Gitler
Wyciągnęli go z auta i rzucili na ziemię. Przed policją jeden ukrył się w... dywanie

Policjanci ze Słomnik zatrzymali pięciu mężczyzn odpowiedzialnych za pobicie 38-latka. Jeden ze sprawców groził, że go zabije i kijem bejsbolowym uszkodził samochód mężczyzny. Powodem napaści była zazdrość o kobietę. Gdy do domu jednego ze sprawców zapukali mundurowi, ten chcąc ukryć się przed policjantami… zawinął się w dywan. Podejrzani usłyszeli już zarzuty.

Poszło o kobietę

12 listopada br. policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach zostali powiadomieni o pobiciu mężczyzny. Sprawców było pięciu. Według zawiadomienia agresorzy zajechali drogę pokrzywdzonemu w jednej z miejscowości na terenie gminy Słomniki, kiedy ten podróżował ze znajomą. Wyciągnęli go siłą z samochodu, rzucili na ziemię i zaczęli kopać i okładać pięściami po całym ciele. Jeden ze sprawców groził 38-latkowi i podróżującej z nim kobiecie pozbawieniem życia. Uszkodził też kijem bejsbolowym jego pojazd, powodując wgniecenia karoserii, wybicie szyb i urwanie lusterka. Policjanci ustalili, że motywem działania sprawców była zazdrość jednego z nich właśnie o tę kobietę.

Mundurowi natychmiast zajęli się sprawą. Znając personalia jednego z nich, szybko też ustalili dane czterech pozostałych agresorów. Pomimo że sprawcy ukrywali się poza miejscem zamieszkania, to jednak szybko zostali namierzeni i zatrzymani przez policjantów. Dwóch z nich 27 i 36-latek z gminy Słomniki, zostało zatrzymanych jeszcze tego samego dnia. Przy młodszym funkcjonariusze znaleźli niewielkie ilości mefedronu.

Zawinął się w dywan

Kolejnego dnia w ręce mundurowych trafili trzej pozostali sprawcy: 22-latek z powiatu proszowickiego oraz 28- i 37-latek z gminy Słomniki. Kiedy policjanci udali się po 37-latka, powiedziano im, że mężczyzny nie ma na miejscu. Policjanci jednak nie dali za wygraną i przeszukali dom, znajdując ukrywającego się… na strychu, zawiniętego w dywan 37-latka. Zatrzymani trafili do policyjnej celi.

14 listopada br. w komisariacie podejrzani usłyszeli zarzuty pobicia. Dodatkowo 27-latek usłyszał też zarzuty: kierowania gróźb karalnych i uszkodzenia pojazdu, powodując straty w wysokości prawie 4 tysięcy złotych, a także posiadania narkotyków.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz zakazu opuszczania kraju. Wobec 27-latka zastosował również poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. pixabay

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka