wtorek, 17 stycznia 2023 10:57

Wyjątkowa historia z Oświęcimia. 14-latek uratował koledze życie

Autor Norbert Kwiatkowski
Wyjątkowa historia z Oświęcimia. 14-latek uratował koledze życie

Taki kolega to skarb. Wyjątkową czujnością wykazał się 14  – latek z Oświęcimia, który zaniepokojony brakiem kontaktu ze swoim starszym o rok kolegą  poszedł go odwiedzić  w miejscu zamieszkania. Wiedząc, że znajomy zażył kilkadziesiąt tabletek  różnego rodzaju leków, wezwał służby ratunkowe. Chłopca udało się uratować!

Do całego zdarzenia doszło 13 stycznia w Oświęcimiu. Tuż przed godziną 15, operator  numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od nastoletniego mieszkańca  Oświęcimia, dotyczące 15 – letniego kolegi, który zażył dużą ilość  leków.

Najbliżej podanego adresu znajdował się jeden z policyjnych  patroli. Mundurowi w kilka chwil byli na miejscu. Udzielili  chłopcu pierwszej pomocy i monitorowali jego stan do przyjazdu  ratowników medycznych.

W  rozmowie ze zgłaszającym policjanci ustalili, że jego kolega pod  nieobecność matki,  zażył dużą ilość leków, a powodem dla którego zamierzał targnąć się na  własne życie mogło być złe traktowanie przez rówieśników.

Ogromny szacunek za prawidłową reakcję należą się uczniowi klasy 7 jednej z oświęcimskich  szkół  podstawowych. Nastolatek podejrzewając, że jego kolega może  potrzebować pomocy  podjął działania dzięki którym ocalił jego życie.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12  -  bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie  psychologiczne w sytuacji kryzysu.

Inf. KPP w Oświęcimiu Fot. zdjęcie poglądowe/Unsplash

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje