sobota, 2 października 2021 17:00

Wyjątkowy bohater. Mieszkaniec gminny Korzenna uratował ludzkie życie

Autor Norbert Kwiatkowski
Wyjątkowy bohater. Mieszkaniec gminny Korzenna uratował ludzkie życie

Takie zachowanie zasługuje na najwyższy szacunek. Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu oraz Wójt Gminy Korzenna podziękowali mężczyźnie, który bez wahania ruszył na pomoc 43-latkowi, który wpadł do wezbranego po opadach potoku Naściszówka. Jego natychmiastowa reakcja uratowała życie sądeczanina.

Do zdarzenia doszło 17 września br., kilkanaście minut po godzinie 18. Wówczas pan Jarosław Pawłowski, mieszkaniec gminy Korzenna przejeżdżając ulicą Barską w Nowym Sączu, zauważył, że przechodzień, który szedł chwiejnym krokiem, nagle zniknął w zaroślach. Okazało się, że 43-latek wpadł do pobliskiego potoku. Kierowca natychmiast zatrzymał samochód i ruszył mu na pomoc, a także wezwał na miejsce policjantów. Wspólnymi siłami wyciągnęli poszkodowanego z wody. O tym zdarzeniu pisaliśmy w komunikacie „Wspólnie ratowali mężczyznę, który wpadł do potoku"

30 września br., podczas sesji Rady Gminy Korzenna, która odbyła się w Domu Kultury w Mogilnie, wójt Leszek Skowron w obecności radnych podziękował bohaterskiemu mieszkańcowi gminy. W spotkaniu uczestniczył również Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, mł. insp. dr Krzysztof Dymura, który wręczył Jarosławowi Pawłowskiemu list gratulacyjny i podziękował za jego postawę, która stanowi wzór do naśladowania w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia na ludzką krzywdę. „Pragnę serdecznie Panu podziękować oraz wyrazić wdzięczność za Pana odwagę i obywatelską postawę. Bohaterstwo, jakim się Pan wykazał, ratując mężczyznę, który wpadł do potoku Naściszówka, zasługuje na najwyższe słowa uznania i szacunek. Dzięki Pana natychmiastowej reakcji nie doszło do tragedii, której skutkiem mogła być śmierć człowieka. Mam wielką nadzieję, że Pana bohaterstwo, będzie wzorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji, postąpią tak samo odważnie, jak Pan”. – powiedział komendant, zwracając się do mieszkańca gminy Korzenna.

Szef sądeckich policjantów podziękował także interweniującym wówczas funkcjonariuszom – st. post. Justynie Wojtas oraz st. post. Danielowi Kulpie, za ich za zaangażowanie i profesjonalne działanie. „Jestem dumny, że kieruję jednostką, w której służą policjanci, którzy nie zważając na zagrożenia, z pełnym poświęceniem wykonują swoje obowiązki”. – podkreślił komendant. „Proszę przyjąć wyrazy uznania i wielkiego szacunku do tego, co Państwo robicie zawodowo”. – podziękował policjantom również wójt Leszek Skowron.

Foto: KPP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje