poniedziałek, 19 kwietnia 2021 14:29

Wyjątkowy jubileusz w Krakowie. 73-latka 50-tysięczną osobą, która przyjęła szczepionkę przeciwko COVID-19

Autor Norbert Kwiatkowski
Wyjątkowy  jubileusz w Krakowie. 73-latka 50-tysięczną osobą, która przyjęła szczepionkę przeciwko COVID-19

Ma 73 lata i mieszka w Nowej Hucie w Krakowie. Tęskni za wyjazdem do Włoch i powrotem do normalności, jaką wszyscy znamy sprzed epidemii. Pani Maria - to właśnie ona przyjęła dziś 50-tysięczną dawkę preparatu przeciwko COVID-19 wydaną w punkcie szczepień w EXPO Kraków. Jak podkreśla, chciała się zaszczepić nie tylko z myślą o swoim bezpieczeństwie, ale też o zdrowiu najbliższych.

Gratulacje pani Marii złożyli wojewoda małopolski Łukasz Kmita, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka oraz prezes Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Artur Asztabski.

- Staje się Pani małopolską ambasadorką programu szczepień przeciwko COVID-19. Daje Pani przykład wszystkim, którzy wciąż wahają się przed przyjęciem szczepionki. Pani postawa zasługuje na naśladowanie. Chcę Pani serdecznie podziękować za Pani obecność i życzyć zarazem, aby spełniły się Pani plany. Cieszę się, że Małopolanie tak chętnie korzystają z możliwości przyjęcia szczepionki. To szansa dla nas wszystkich - mówi wojewoda Łukasz Kmita.

- W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego serdecznie Pani gratuluję. Przekazuję wyrazy uznania i życzę dużo zdrowia, bo zdrowie jest najważniejsze - dodaje wicemarszałek Łukasz Smółka.

To, jak ważna jest realizacja Narodowego Programu Szczepień, podkreśla również prezes Artur Asztabski.

- Warto wrócić do normalności. Tylko od nas zależy, kiedy ten czas nastąpi. Punkt szczepień w EXPO pracuje pełną parą, aby zaszczepić jak największą liczbę osób - podkreśla.

Łącznie w Krakowie wykonanych zostało ok. 312 tys. szczepień, zatem te w punkcie EXPO Kraków stanowią ok 16%.

Info oraz foto: MUW

Kraków

Kraków - najnowsze informacje