czwartek, 18 marca 2021 15:22

Wynajem ogrodzenia – czy to się opłaca?

Autor Artykuł sponsorowany
Wynajem ogrodzenia – czy to się opłaca?

Wynajem ogrodzeń na czas trwania budowy stale zyskuje na popularności. Coraz częściej, nawet Ci drobni inwestorzy planujący budowę zadają sobie pytanie czy naprawdę warto wynająć ogrodzenie czy lepiej je zakupić ? Ile to kosztuje i czy nas na to stać?

Oto tylko kilka z zalet, które niesie za sobą wynajem ogrodzenia tymczasowego. Każda budowa zaczyna się od odpowiedniego przygotowania terenu, czyli zabezpieczenia i podzielenia go na poszczególne strefy. Bardzo często wymaga to od nas zmysłu organizacji, a przy większych inwestycjach nawet projektu.

W pierwszej kolejności stawia się na bezpieczeństwo pracowników, dlatego teren powinien być odpowiednio oznaczony. Kolejna kwestia to maszyny budowlane, którym należy wyznaczyć i zapewnić odpowiedni dostęp do placu budowy, ale też zabezpieczyć teren ich pracy, tak aby nikomu nie stała się krzywda. Ogrodzenie placu budowy poza bezpieczeństwem osób postronnych oraz pracowników budowy, zapewnia również w pewnym stopniu ochronę mienia. W tym przypadku zmniejsza ryzyko zniszczeń wyrządzonych przez osoby niepożądane, oraz ryzyko kradzieży maszyn czy materiałów budowlanych.

Planując budowę znamy przybliżony czas jej zakończenia, dzięki temu możemy dokładnie obliczyć koszty wynajmu i przekalkulować jego opłacalność. Biorąc pod uwagę fakt, że firmy zajmujące się wynajmem ogrodzeń tymczasowych świadczą kompleksową obsługę od projektu, przez transport, montaż i demontaż, daje nam to dużą wygodę i oszczędność czasu, oraz przede wszystkim gwarancję, że ogrodzenie tymczasowe zostanie ustawione profesjonalnie i bezpiecznie.

Wynajem ogrodzenia – ile to kosztuje ?

Jeśli chodzi o koszty długoterminowego wynajmu ogrodzenia, jest to sprawa bardzo złożona. Ogromną zaletą ogrodzeń tymczasowych jest to, że  nie musimy inwestować w ogrodzenie całego terenu, który jest przynależny do inwestycji, zabezpieczamy wyłącznie teren budowy. W związku z tym, nie musimy obciążać budżetu wysokim kosztem ogrodzenia stałego na początkowym etapie budowy. Wynajmując ogrodzenie zobowiązujemy się płacić miesięczny abonament na czas trwania umowy. Kolejny plus to,  koszt ogrodzenia zależny jest od ilości  wynajmowanych przęseł, więc wraz z postępami budowy możemy zmniejszać ogrodzenie terenu- co zmniejsza opłatę wynajmu. To czego nie możemy sobie zapewnić stawiając ogrodzenie docelowe to bardzo duża mobilność. Zarówno przęsła pełne jak i ażurowe charakteryzuje łatwość przenoszenia dzięki temu można ustawiać je w dowolnej konfiguracji, ustawiać bramy i przejścia tam gdzie zapewnią łatwy dostęp do terenu budowy dla pracowników, dostawców i maszyn.

Sam fakt, że przęsła są lekkie i łatwe do przenoszenia nie wpływa na niższą jakość. Przęsła pełne wykonane są ze stalowej ramy wypełnionej w środku blachą trapezową. Są stabilne i odporne na uszkodzenia oraz na warunki atmosferyczne. Przęsła ażurowe wykonane są z ocynkowanej rury a środek wypełniony jest siatką dlatego przęsło ażurowe jest jeszcze lżejsze niż pełne. Oprócz funkcji bezpieczeństwa i odpowiedniego podzielenia terenu na strefy trzeba przyznać, że ogrodzenia tymczasowe są bardzo estetycznym  rozwiązaniem i mają bardzo szeroki zakres zastosowań. Sprawdzą się jako zabezpieczeniu terenu budowy, ale również organizacja stref podczas wydarzeń sportowych, plenerowych, eventów, koncertów.

Jeśli podsumujemy wszystkie zalety i policzymy rzeczywiste koszty, czas trwania budowy , możliwość zmniejszania kosztów wraz z jej postępem i  rozłożeniu na miesięczny abonament możemy śmiało powiedzieć, że wynajem ogrodzeń się opłaca!

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje